Aktualności

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
6 grudnia rybnicki rynek zalśnił świątecznym blaskiem. Wydarzenie „Śląskie pod choinką” zorganizowane przez posła do PE Bolesława Piechę, wraz z grupą parlamentarną EKR, przyciągnęło licznych mieszkańców Rybnika chcących wspólnie celebrować dwie wyjątkowe okazje – śląską Barbórkę i europejskie Mikołajki.

Uczestnicy zostali powitani przez posła do PE Bolesława Piechę, który na wydarzeniu pojawił się osobiście. Następnie wysłuchali koncertu Śląskiej Górniczej Orkiestry Dętej przy KWK „Jankowice”. Występ górników spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców. Podobnie jak liczne zabawy i konkursy, których zwycięzcy otrzymali żywe drzewka bożonarodzeniowe.  

Na wydarzeniu nie zabrakło Świętego Mikołaja, który brał na kolana chętne maluchy i pozował do zdjęć. Całość uświetnił słodki poczęstunek w postaci śląskiego piernika i rozgrzewającej herbaty.

„Wydarzenie Śląskie pod choinką, które wraz z grupą EKR miałem przyjemność organizować, okazało się wspaniałą okazją do celebracji świąt ponad podziałami w nowym śląsko-europejskim wymiarze. Symbolem tej integracji stał się Święty Mikołaj w tradycyjnej górniczej czapce. Nowe znaczenie otrzymała również choinka, którą niektórzy z Państwa zabrali do swoich domów. Chciałbym, aby śląska tradycja, czerpiąc z europejskiej, była zawsze tak żywa jak to drzewko – podsumowuje poseł do PE Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.