Aktualności

28.12.2017

MINISTER MORAWIECKI: POLSKA POTRZEBUJE REFORM

„Wierzę, że pojednanie jest możliwe. Zapraszam wszystkich Rodaków, bo wszyscy jesteśmy biało-czerwoni. Takie totalne wojny i wojny podjazdowe nie służą nam ani w Polsce, ani w Europie. Można się spierać, ale Polska potrzebuje reform” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.

Podczas rozmowy Premier Morawiecki wyraził swoje zadowolenie z ostatniego szczytu unijnego. „Rzeczywiście, rozmowy i wizyta doprowadziły do nowych otwarć, nowego spojrzenia na pewne tematy” – oświadczył. Podkreślił też, że budząca wiele kontrowersji sprawa Brexitu została rozwiązana bardzo pomyślnie. „Prawa naszych obywateli, którzy chcą tam na razie zostać, będą tam zagwarantowane” – stwierdził.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska powinna być dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Pozycję kraju na arenie międzynarodowej wzmocni odbudowa prawdy historycznej.

Pełna rozmowa z Premierem Mateuszem Morawieckim dostępna jest na stronie: https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,16122017,34963354
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.