Aktualności

23.12.2018

Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce jest dniem żałoby narodowej.

Do tragedii w kopalni w Czechach doszło w czwartek, 20 grudnia około godziny 17. W wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników, aż 12 z nich to Polacy. 10 pracowników udało się uratować.

Prezydent Andrzej Duda, po konsultacji z Premierem Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję, że w związku z tragedią niedziela będzie dniem żałoby narodowej w całej Polsce. 

– W całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli  – poinformował w piątek Prezydent.

– Myślami i modlitwą łączę się z Rodzinami polskich górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni w Karwinie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

 

powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.