Aktualności

23.12.2018

Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce jest dniem żałoby narodowej.

Do tragedii w kopalni w Czechach doszło w czwartek, 20 grudnia około godziny 17. W wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników, aż 12 z nich to Polacy. 10 pracowników udało się uratować.

Prezydent Andrzej Duda, po konsultacji z Premierem Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję, że w związku z tragedią niedziela będzie dniem żałoby narodowej w całej Polsce. 

– W całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli  – poinformował w piątek Prezydent.

– Myślami i modlitwą łączę się z Rodzinami polskich górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni w Karwinie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

 

powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.