Aktualności

23.12.2018

Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce jest dniem żałoby narodowej.

Do tragedii w kopalni w Czechach doszło w czwartek, 20 grudnia około godziny 17. W wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników, aż 12 z nich to Polacy. 10 pracowników udało się uratować.

Prezydent Andrzej Duda, po konsultacji z Premierem Mateuszem Morawieckim, podjął decyzję, że w związku z tragedią niedziela będzie dniem żałoby narodowej w całej Polsce. 

– W całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli  – poinformował w piątek Prezydent.

– Myślami i modlitwą łączę się z Rodzinami polskich górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni w Karwinie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

 

powrót do góry

20.02.2019

Minister Łukasz Szumowski: Cyfryzacja ochrony zdrowia jest jednym z priorytetów rządu

– E-skierowania pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej optymalne wykorzystywanie zasobów w ochronie zdrowia – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Od 2021 roku skierowania będą wystawiane obowiązkowo w wersji elektronicznej.
14.02.2019

Od marca wzrosną emerytury i renty. Minister Elżbieta Rafalska potwierdziła waloryzację

Minister Elżbieta Rafalska podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur. Świadczenia wzrosną od 1 marca 2019 roku.
07.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął program dotyczący odżywiania uczniów w szkołach. – Państwo musi wspierać dzieci, a my dajemy temu wyraz. Nasz program zakłada 2,5 mld zł na sfinansowanie zdrowej, smacznej i wysokiej jakości polskiej żywności – poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów.