Aktualności

21.01.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Jako Polacy mamy jeden cel – żyć dla Polski

Uroczystości są nawiązaniem do spotkań działaczy rolniczej Solidarności, przy grobie Witosa z okresu PRL. Od pięciu lat w rocznicę urodzin do Wierzchosławic przyjeżdżają rolnicy z całego kraju, leśnicy, a także politycy, parlamentarzyści i samorządowcy utożsamiający się z ideałami wyznawanymi przez Wincentego Witosa. 

Tegoroczne obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny i rolników. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod grób Witosa, gdzie złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

– Witos chce nam dziś powiedzieć, że choć jesteśmy z różnych stron i mamy różne zainteresowania, jako Polacy mamy jeden cel - żyć dla Polski – mówił szef rządu podczas konferencji w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

– Potrzebujemy narodowego pojednania i zgody. Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko mówią, ale i rozmawiają. Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko słyszą, ale i słuchają. Spierajmy się, ale i wspieramy się – dodał szef rządu.

Premier podkreślił, że „musimy być uważni w naszych słowach i gestach, również w Internecie, aby wszystko prowadziło do zjednoczenia. – Nauczmy się rozmawiać językiem godnym debaty publicznej. Szanujmy się, bo szanując siebie szanujemy Polskę – podkreślił. 

Relacja z tej uroczystości na stronie https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-podczas-uroczystosci-145-rocznicy-urodzin.html

Fot. Adam Guz/KPRM 


powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.