Aktualności

21.01.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Jako Polacy mamy jeden cel – żyć dla Polski

Uroczystości są nawiązaniem do spotkań działaczy rolniczej Solidarności, przy grobie Witosa z okresu PRL. Od pięciu lat w rocznicę urodzin do Wierzchosławic przyjeżdżają rolnicy z całego kraju, leśnicy, a także politycy, parlamentarzyści i samorządowcy utożsamiający się z ideałami wyznawanymi przez Wincentego Witosa. 

Tegoroczne obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny i rolników. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod grób Witosa, gdzie złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

– Witos chce nam dziś powiedzieć, że choć jesteśmy z różnych stron i mamy różne zainteresowania, jako Polacy mamy jeden cel - żyć dla Polski – mówił szef rządu podczas konferencji w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

– Potrzebujemy narodowego pojednania i zgody. Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko mówią, ale i rozmawiają. Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko słyszą, ale i słuchają. Spierajmy się, ale i wspieramy się – dodał szef rządu.

Premier podkreślił, że „musimy być uważni w naszych słowach i gestach, również w Internecie, aby wszystko prowadziło do zjednoczenia. – Nauczmy się rozmawiać językiem godnym debaty publicznej. Szanujmy się, bo szanując siebie szanujemy Polskę – podkreślił. 

Relacja z tej uroczystości na stronie https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-podczas-uroczystosci-145-rocznicy-urodzin.html

Fot. Adam Guz/KPRM 


powrót do góry

20.02.2019

Minister Łukasz Szumowski: Cyfryzacja ochrony zdrowia jest jednym z priorytetów rządu

– E-skierowania pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej optymalne wykorzystywanie zasobów w ochronie zdrowia – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Od 2021 roku skierowania będą wystawiane obowiązkowo w wersji elektronicznej.
14.02.2019

Od marca wzrosną emerytury i renty. Minister Elżbieta Rafalska potwierdziła waloryzację

Minister Elżbieta Rafalska podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur. Świadczenia wzrosną od 1 marca 2019 roku.
07.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął program dotyczący odżywiania uczniów w szkołach. – Państwo musi wspierać dzieci, a my dajemy temu wyraz. Nasz program zakłada 2,5 mld zł na sfinansowanie zdrowej, smacznej i wysokiej jakości polskiej żywności – poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów.