Aktualności

07.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę

We wtorek, 5 lutego rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach, którego samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. 

– Przeznaczamy 200 mln zł na dofinansowanie i organizację szkolnych stołówek i dostosowanie ich do standardów europejskich. W każdej szkole będzie miejsce do spożywania przynajmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia – stwierdził.

Podkreślił, że od dzieci wymaga się co raz więcej, dlatego, by miały na to siły powinny spożywać wysokiej jakości posiłki.– To ważne, aby dzieci w szkołach jadły zdrowo. Dbając o dzieci, dbamy o całe społeczeństwo – oznajmił.

Minister MRPiPS Elżbieta Rafalska dodała, że program „Posiłek w szkole i w domu” działa od początku tego roku. – 2 478 gmin może skorzystać z programu. Chcemy promować te samorządy, które prowadzą stołówki i dowożą posiłki. Mogą starać się o wyższe środki w ramach programu – poinformowała.

Więcej informacji na stronie:  http://pis.org.pl/aktualnosci/kto-troszczy-sie-o-dzieci-troszczy-sie-o-polske

 

powrót do góry

20.02.2019

Minister Łukasz Szumowski: Cyfryzacja ochrony zdrowia jest jednym z priorytetów rządu

– E-skierowania pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej optymalne wykorzystywanie zasobów w ochronie zdrowia – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Od 2021 roku skierowania będą wystawiane obowiązkowo w wersji elektronicznej.
14.02.2019

Od marca wzrosną emerytury i renty. Minister Elżbieta Rafalska potwierdziła waloryzację

Minister Elżbieta Rafalska podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur. Świadczenia wzrosną od 1 marca 2019 roku.
05.02.2019

Bolesław Piecha w felietonie dla Tygodnika Regionalnego Nowiny: Parlament Europejski wkracza w 2019 rok z wielkimi pytaniami i niepokojami

Wystąpienie Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych, a także negocjacje z tym związane to temat, który w swoim styczniowym felietonie, na łamach Tygodnika Regionalnego Nowiny, poruszył poseł do Europarlamentu Bolesław Piecha.