Aktualności

07.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę

We wtorek, 5 lutego rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach, którego samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. 

– Przeznaczamy 200 mln zł na dofinansowanie i organizację szkolnych stołówek i dostosowanie ich do standardów europejskich. W każdej szkole będzie miejsce do spożywania przynajmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia – stwierdził.

Podkreślił, że od dzieci wymaga się co raz więcej, dlatego, by miały na to siły powinny spożywać wysokiej jakości posiłki.– To ważne, aby dzieci w szkołach jadły zdrowo. Dbając o dzieci, dbamy o całe społeczeństwo – oznajmił.

Minister MRPiPS Elżbieta Rafalska dodała, że program „Posiłek w szkole i w domu” działa od początku tego roku. – 2 478 gmin może skorzystać z programu. Chcemy promować te samorządy, które prowadzą stołówki i dowożą posiłki. Mogą starać się o wyższe środki w ramach programu – poinformowała.

Więcej informacji na stronie:  http://pis.org.pl/aktualnosci/kto-troszczy-sie-o-dzieci-troszczy-sie-o-polske

 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.