Aktualności

07.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę

We wtorek, 5 lutego rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach, którego samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. 

– Przeznaczamy 200 mln zł na dofinansowanie i organizację szkolnych stołówek i dostosowanie ich do standardów europejskich. W każdej szkole będzie miejsce do spożywania przynajmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia – stwierdził.

Podkreślił, że od dzieci wymaga się co raz więcej, dlatego, by miały na to siły powinny spożywać wysokiej jakości posiłki.– To ważne, aby dzieci w szkołach jadły zdrowo. Dbając o dzieci, dbamy o całe społeczeństwo – oznajmił.

Minister MRPiPS Elżbieta Rafalska dodała, że program „Posiłek w szkole i w domu” działa od początku tego roku. – 2 478 gmin może skorzystać z programu. Chcemy promować te samorządy, które prowadzą stołówki i dowożą posiłki. Mogą starać się o wyższe środki w ramach programu – poinformowała.

Więcej informacji na stronie:  http://pis.org.pl/aktualnosci/kto-troszczy-sie-o-dzieci-troszczy-sie-o-polske

 

powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.