Aktualności

14.02.2019

Od marca wzrosną emerytury i renty. Minister Elżbieta Rafalska potwierdziła waloryzację

We wtorek, 12 lutego w czasie konferencji prasowej, Elżbieta Rafalska, szefowa Ministerstwa Rodziny poinformowała, że podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji emerytur i rent. Z komunikatu wynika, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 102,86 proc.

Dzięki temu świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej niż o 70 zł. Najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wzrosną do 1100 zł (obecnie jest to 1029,80 zł). Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrośnie z 772,35 zł do 825 zł.

– W największym stopniu ten mechanizm waloryzacji kwotowo-procentowej odczują ci, którzy pobierają najniższe świadczenia – skomentowała Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Pierwsze wypłaty emerytur i rent po waloryzacji nastąpią 1 marca 2019 roku. Warto dodać, że taka podwyżka rent i emerytur  jest najwyższą od lat! Nowe przepisy o waloryzacji obejmą: 4,7 mln emerytów i rencistów, 105 tys. osób będących na świadczeniach przed emerytalnych, 281 tys. osób pobierających renty socjalne 1,14 mln osób będących na rentach i emeryturach z KRUS. 

Fot. Pixabay

 

powrót do góry

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

– Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. – My idziemy reprezentować w UE polskie interesy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków – dodał Premier Mateusz Morawiecki.
11.03.2019

Ministerstwo Zdrowia: Tomografia, rezonans, a także usuwanie zaćmy bez limitów

To ogromny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów. Nowe rozwiązanie wprowadzono w związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki.
06.03.2019

„Nowa piątka PiS” to kolejne zobowiązanie podjęte wobec Polaków, które zostanie wypełnione w stu procentach

W sobotę, 23 lutego, w czasie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych, czyli tzw. „Nową piątkę PiS”. Zakłada ona wprowadzenie „500 plus” już na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastki” dla emerytów i rencistów, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.