Aktualności

09.04.2015

RMF FM o Katastrofie Smoleńskiej

Dwa dni temu radio RMF FM ujawniło nowe odczyty nagrań z kabiny Tu-154M. Według oficjalnej informacji śledczym udało się odczytać o około 30% więcej słów niż w do tej pory publikowanych zapisach.

Umieszczone na stronie internetowej RMF FM stenogramy budzą ogromne kontrowersje. Do myślenia daje, jak dziennikarze dotarli do najświeższej dokumentacji specjalistów, którzy na nowo dokonali odczytu zapisu rejestratora rozmów w kabinie pilotów. Obserwatorzy zastanawiają się, jaki ostatecznie efekt przyniesie ten kontrolowany wyciek.

Smutną tradycją staje się, że co roku, na kilka dni przed rocznicą katastrofy Tu-154M, w mediach pojawia się kolejna wstrząsająca informacja na temat tego tragicznego wydarzenia. Nie ulega wątpliwości, że dziennikarze specjalnie mogą wzbudzać w odbiorcach jeszcze większe emocje, grając jednocześnie na uczuciach rodzin ofiar. Pewnym jest, że Katastrofa Smoleńska to wciąż jeden wielki znak zapytania. Powinniśmy podjąć zatem wszelkie starania, by dojść w tej sprawie do jednej prawdy, niosącej możliwie jak najmniej wątpliwości. Priorytetem powinno być wszczęcie – co należało zrobić już dawno – międzynarodowego śledztwa. Ważne jest także, by oryginalne „czarne skrzynki” wraz z taśmami oraz wrak samolotu dotarły w końcu do naszego kraju – wychodzi z założenia poseł do Parlamentu Europejskiego – Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.