Aktualności

22.02.2019

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Nie będzie dymisji Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek posłów z Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości. – Sterta półprawd, kłamstw i manipulacji, okraszona irytacją i ukrytą zazdrością, bo nam się udaje, to co wam się nie udało – skomentował wniosek Zbigniew Ziobro. 

Dzięki Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze nastąpiło wiele oczekiwanych przez społeczeństwo zmian w prawie. Dążymy do takiego wymiaru sprawiedliwości, jaki jest w wielu europejskich państwach. Jesteśmy chwaleni za zmiany, które zostały już wprowadzone – mówił Premier Mateusz Morawiecki w czasie debaty nad wyrażeniem wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości.

Przypomniał, że to kolejne posiedzenie Sejmu i kolejny wniosek o odwołanie Ministra. – To chyba jedyna zauważalna działalność gabinetu cieni opozycji – stwierdził.

Dodał, że jeżeli elity polskiego sądownictwa poświęciłyby na naprawę sądów tak wiele czasu, ile poświęcają na obronę swoich przywilejów, to mielibyśmy dzisiaj najlepiej działający wymiar sprawiedliwości na świecie. – My nie mamy sędziów „zaprzyjaźnionych”.  Nie tworzymy specjalnych kast. Chcemy wymiaru sprawiedliwości takiego,  jaki powinien być w normalnym europejskim państwie. Nasza reforma wymiaru sprawiedliwości prowadzi do zwiększenia transparentności i niezawisłości sędziowskiej – podkreślił.

Zaznaczył, że obywatele chcą głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości, a Rząd Prawa i Sprawiedliwości to właśnie robi.

Z kolei Minister Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zarzutów opozycji, mówił, że „czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas bardzo wielu udanych zmian”. – Przez osiem lat waszych rządów nie zrobiliście nic, aby spowodować, by sądy i prokuratury służyły wszystkim Polakom, a nie tylko tym, którzy mają grube portfele i stać ich na najlepszych adwokatów – mówił do posłów opozycji szef resortu sprawiedliwości. 

Za wyrażeniem wotum nieufności Zbigniewowi Ziobrze głosowało: 177 posłów, 233 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu.

Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości/Facebook


powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.