Aktualności

22.02.2019

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Nie będzie dymisji Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek posłów z Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości. – Sterta półprawd, kłamstw i manipulacji, okraszona irytacją i ukrytą zazdrością, bo nam się udaje, to co wam się nie udało – skomentował wniosek Zbigniew Ziobro. 

Dzięki Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze nastąpiło wiele oczekiwanych przez społeczeństwo zmian w prawie. Dążymy do takiego wymiaru sprawiedliwości, jaki jest w wielu europejskich państwach. Jesteśmy chwaleni za zmiany, które zostały już wprowadzone – mówił Premier Mateusz Morawiecki w czasie debaty nad wyrażeniem wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości.

Przypomniał, że to kolejne posiedzenie Sejmu i kolejny wniosek o odwołanie Ministra. – To chyba jedyna zauważalna działalność gabinetu cieni opozycji – stwierdził.

Dodał, że jeżeli elity polskiego sądownictwa poświęciłyby na naprawę sądów tak wiele czasu, ile poświęcają na obronę swoich przywilejów, to mielibyśmy dzisiaj najlepiej działający wymiar sprawiedliwości na świecie. – My nie mamy sędziów „zaprzyjaźnionych”.  Nie tworzymy specjalnych kast. Chcemy wymiaru sprawiedliwości takiego,  jaki powinien być w normalnym europejskim państwie. Nasza reforma wymiaru sprawiedliwości prowadzi do zwiększenia transparentności i niezawisłości sędziowskiej – podkreślił.

Zaznaczył, że obywatele chcą głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości, a Rząd Prawa i Sprawiedliwości to właśnie robi.

Z kolei Minister Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zarzutów opozycji, mówił, że „czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas bardzo wielu udanych zmian”. – Przez osiem lat waszych rządów nie zrobiliście nic, aby spowodować, by sądy i prokuratury służyły wszystkim Polakom, a nie tylko tym, którzy mają grube portfele i stać ich na najlepszych adwokatów – mówił do posłów opozycji szef resortu sprawiedliwości. 

Za wyrażeniem wotum nieufności Zbigniewowi Ziobrze głosowało: 177 posłów, 233 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu.

Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości/Facebook


powrót do góry

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

– Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. – My idziemy reprezentować w UE polskie interesy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków – dodał Premier Mateusz Morawiecki.
11.03.2019

Ministerstwo Zdrowia: Tomografia, rezonans, a także usuwanie zaćmy bez limitów

To ogromny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów. Nowe rozwiązanie wprowadzono w związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki.
06.03.2019

„Nowa piątka PiS” to kolejne zobowiązanie podjęte wobec Polaków, które zostanie wypełnione w stu procentach

W sobotę, 23 lutego, w czasie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych, czyli tzw. „Nową piątkę PiS”. Zakłada ona wprowadzenie „500 plus” już na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastki” dla emerytów i rencistów, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.