Aktualności

06.03.2019

„Nowa piątka PiS” to kolejne zobowiązanie podjęte wobec Polaków, które zostanie wypełnione w stu procentach

– Kampania wyborcza 2019 będzie w dwóch turach. Każda z nich jest ważna. Stawką jest Polska i jej przyszłość. Polska dla wszystkich, czy Polska dla niektórych? –  to pytanie ma wiele aspektów, a najważniejsze są dwa: równość i wolność – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że kampania ta będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce będzie równość i wolność, czy też zostanie ona podważona. – Polacy chcą wolności i równości. To wartości głęboko zakorzenione w naszej kulturze, fundamentalne dla naszej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa. Tą drogą, którą rozpoczęliśmy 3 lata temu, chcemy iść dalej – oznajmił.

Poinformował, że nowym punktem programu Prawa i Sprawiedliwości jest „500 plus” od pierwszego dziecka. – Drugi punkt to pomoc dla ludzi młodych. Do 26. roku życia bez podatku dla pracowników. Mamy w planie obniżenie PIT-u pracowniczego, a także pomoc dla emerytów, w postaci „trzynastki” dla każdego emeryta – powiedział.

Kolejnym punktem jest przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami. – Oferujemy potężne wsparcie dla miast i wsi. To ważna rzecz, to podniesienie godności. Damy radę, bo udowodniliśmy, że potrafimy dobrze rządzić – stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że druga kadencja pozwoli zachować kierunek drogi, który został już dawno wytyczony. – Polska zasługuje na więcej. Praca dla Polaków i dostatnia Polska, to nasze motto. Musimy wygrać te wybory, aby nadal zmieniać Polskę. Dla nas Europa, to europejskie zarobki. W tym kierunku idziemy. Przyszłości Polski nie buduje się poprzez zamianę złotówek na euro, czy sprowadzanie zagranicznych tramwajów. Buduje się ją poprzez zapewnianie pracy tutaj – oznajmił


powrót do góry

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

– Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. – My idziemy reprezentować w UE polskie interesy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków – dodał Premier Mateusz Morawiecki.
11.03.2019

Ministerstwo Zdrowia: Tomografia, rezonans, a także usuwanie zaćmy bez limitów

To ogromny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów. Nowe rozwiązanie wprowadzono w związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki.
22.02.2019

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Nie będzie dymisji Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek posłów z Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości. – Sterta półprawd, kłamstw i manipulacji, okraszona irytacją i ukrytą zazdrością, bo nam się udaje, to co wam się nie udało – skomentował wniosek Zbigniew Ziobro.