Aktualności

11.03.2019

Ministerstwo Zdrowia: Tomografia, rezonans, a także usuwanie zaćmy bez limitów

To ogromny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów. Nowe rozwiązanie wprowadzono w związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki.

 

Skrócenie kolejek oraz poprawa dostępności świadczeń dla pacjentów, w kluczowych zakresach, to główny cel działań podjętych przez Ministerstwo Zdrowia.

W związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki, zdecydowaliśmy, że będziemy finansowali w sposób bezlimitowy część świadczeń, w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny i świadczenia z zakresu usuwania zaćmy, które są niezwykle istotne. Ponieważ brak dobrego widzenia skutkuje stratami zdrowotnymi i pogorszeniem jakości życia – poinformował Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia. 

Bezlimitowe finansowanie będzie obowiązywało od 1 kwietnia bieżącego roku. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie gwarantował zwiększenie kontraktów placówek raz na kwartał, adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń. 

Wprowadzone w życie zmiany umożliwią do końca bieżącego roku skrócenie terminów oczekiwania na operację usunięcia zaćmy do maksymalnie 6–9 miesięcy, a także znaczące skrócenie terminów oczekiwania na badania diagnostyki obrazowej.  

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku NFZ wydał blisko 700 mln zł na sfinansowanie 313 tys. operacji zaćmy, a także prawie miliard złotych na sfinansowanie 2,25 mln badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

 

powrót do góry

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

– Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. – My idziemy reprezentować w UE polskie interesy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków – dodał Premier Mateusz Morawiecki.
06.03.2019

„Nowa piątka PiS” to kolejne zobowiązanie podjęte wobec Polaków, które zostanie wypełnione w stu procentach

W sobotę, 23 lutego, w czasie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych, czyli tzw. „Nową piątkę PiS”. Zakłada ona wprowadzenie „500 plus” już na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastki” dla emerytów i rencistów, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.
22.02.2019

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Nie będzie dymisji Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek posłów z Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości. – Sterta półprawd, kłamstw i manipulacji, okraszona irytacją i ukrytą zazdrością, bo nam się udaje, to co wam się nie udało – skomentował wniosek Zbigniew Ziobro.