Aktualności

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

W czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Jasionce pod Rzeszowem, zaprezentowano plan na kolejną kadencję Europarlamentu. Głos zabrali m.in. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Premier Mateusz Morawiecki. W Jasionce podpisano także Europejską Deklarację Wyborczą.

W swoim wystąpieniu Prezes PiS podkreślił, że „stawką nadchodzących wyborów, zarówno tych do PE jak i tych do parlamentu polskiego jest przyszłość Polaków i Polski”. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość inwestuje w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u podstaw naszej cywilizacji.

Polacy są tolerancyjni. Zgoda i szacunek są w naszej naturze, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji. Mówimy „Nie!” atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskich rodzin. Nasz program jest odważny, ale realny. To program, który zrealizujemy – oznajmił. Na zakończenie swojego wystąpienia zapowiedział zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu. – Zwyciężymy między innymi po to, aby nikt nie mógł powiedzieć, że co wolno Francji, czy Niemcom, tego nie wolno Polsce. Polska ma te same prawa w Unii Europejskiej co największe państwa wspólnoty – przypomniał Jarosław Kaczyński. 

Z kolei Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że składane przez Prawo i Sprawiedliwość obietnice zostaną dotrzymane i zmienią Polskę na lepsze. – Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, to zapewnienie połączeń komunikacyjnych, to jest 500+ na pierwsze dziecko, Emerytura + i zerowy podatek PIT. Zwiększamy szanse na rynku pracy i podnosimy płace wszystkim Polakom, i jednocześnie budujemy klasę średnią. Chcę być premierem dla klasy średniej, dla Polaków z miast, wsi i miasteczek, pracujących i tych, którzy potrzebują wsparcia, a nie dla elit czy możnych tego świata, oni sobie poradzą! PiS jest najlepszym gospodarzem tej ziemi – powiedział. 

Zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość „idzie reprezentować w Unii Europejskiej” polskie interesy. – Wybory do PE, będą kluczowe w zapewnieniu zwycięstwa na przyszłość. Musimy kontynuować politykę zmian dla ludzi, by Polska mogła w końcu realizować swoje ambicje – mówił.

–  Kierujemy do PE silną reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu. Chcemy wpływać na losy Europy. Już, wspólnie z V4, udało nam się odmienić politykę migracyjną. Wierzę, że duch, który jest w nas, pozwoli nam realizować nasze ambicje ku lepszemu życiu dla polskich rodzin – podsumował Premier. 

Więcej na stronie http://pis.org.pl/aktualnosci/dla-nas-europejskosc-to-lepsze-zycie-polakow 


powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.