Aktualności

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

W czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Jasionce pod Rzeszowem, zaprezentowano plan na kolejną kadencję Europarlamentu. Głos zabrali m.in. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Premier Mateusz Morawiecki. W Jasionce podpisano także Europejską Deklarację Wyborczą.

W swoim wystąpieniu Prezes PiS podkreślił, że „stawką nadchodzących wyborów, zarówno tych do PE jak i tych do parlamentu polskiego jest przyszłość Polaków i Polski”. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość inwestuje w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u podstaw naszej cywilizacji.

Polacy są tolerancyjni. Zgoda i szacunek są w naszej naturze, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji. Mówimy „Nie!” atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskich rodzin. Nasz program jest odważny, ale realny. To program, który zrealizujemy – oznajmił. Na zakończenie swojego wystąpienia zapowiedział zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu. – Zwyciężymy między innymi po to, aby nikt nie mógł powiedzieć, że co wolno Francji, czy Niemcom, tego nie wolno Polsce. Polska ma te same prawa w Unii Europejskiej co największe państwa wspólnoty – przypomniał Jarosław Kaczyński. 

Z kolei Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że składane przez Prawo i Sprawiedliwość obietnice zostaną dotrzymane i zmienią Polskę na lepsze. – Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, to zapewnienie połączeń komunikacyjnych, to jest 500+ na pierwsze dziecko, Emerytura + i zerowy podatek PIT. Zwiększamy szanse na rynku pracy i podnosimy płace wszystkim Polakom, i jednocześnie budujemy klasę średnią. Chcę być premierem dla klasy średniej, dla Polaków z miast, wsi i miasteczek, pracujących i tych, którzy potrzebują wsparcia, a nie dla elit czy możnych tego świata, oni sobie poradzą! PiS jest najlepszym gospodarzem tej ziemi – powiedział. 

Zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość „idzie reprezentować w Unii Europejskiej” polskie interesy. – Wybory do PE, będą kluczowe w zapewnieniu zwycięstwa na przyszłość. Musimy kontynuować politykę zmian dla ludzi, by Polska mogła w końcu realizować swoje ambicje – mówił.

–  Kierujemy do PE silną reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu. Chcemy wpływać na losy Europy. Już, wspólnie z V4, udało nam się odmienić politykę migracyjną. Wierzę, że duch, który jest w nas, pozwoli nam realizować nasze ambicje ku lepszemu życiu dla polskich rodzin – podsumował Premier. 

Więcej na stronie http://pis.org.pl/aktualnosci/dla-nas-europejskosc-to-lepsze-zycie-polakow 


powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.