Aktualności

14.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i Polski

W czasie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Jasionce pod Rzeszowem, zaprezentowano plan na kolejną kadencję Europarlamentu. Głos zabrali m.in. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Premier Mateusz Morawiecki. W Jasionce podpisano także Europejską Deklarację Wyborczą.

W swoim wystąpieniu Prezes PiS podkreślił, że „stawką nadchodzących wyborów, zarówno tych do PE jak i tych do parlamentu polskiego jest przyszłość Polaków i Polski”. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość inwestuje w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u podstaw naszej cywilizacji.

Polacy są tolerancyjni. Zgoda i szacunek są w naszej naturze, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji. Mówimy „Nie!” atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskich rodzin. Nasz program jest odważny, ale realny. To program, który zrealizujemy – oznajmił. Na zakończenie swojego wystąpienia zapowiedział zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu. – Zwyciężymy między innymi po to, aby nikt nie mógł powiedzieć, że co wolno Francji, czy Niemcom, tego nie wolno Polsce. Polska ma te same prawa w Unii Europejskiej co największe państwa wspólnoty – przypomniał Jarosław Kaczyński. 

Z kolei Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że składane przez Prawo i Sprawiedliwość obietnice zostaną dotrzymane i zmienią Polskę na lepsze. – Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, to zapewnienie połączeń komunikacyjnych, to jest 500+ na pierwsze dziecko, Emerytura + i zerowy podatek PIT. Zwiększamy szanse na rynku pracy i podnosimy płace wszystkim Polakom, i jednocześnie budujemy klasę średnią. Chcę być premierem dla klasy średniej, dla Polaków z miast, wsi i miasteczek, pracujących i tych, którzy potrzebują wsparcia, a nie dla elit czy możnych tego świata, oni sobie poradzą! PiS jest najlepszym gospodarzem tej ziemi – powiedział. 

Zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość „idzie reprezentować w Unii Europejskiej” polskie interesy. – Wybory do PE, będą kluczowe w zapewnieniu zwycięstwa na przyszłość. Musimy kontynuować politykę zmian dla ludzi, by Polska mogła w końcu realizować swoje ambicje – mówił.

–  Kierujemy do PE silną reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu. Chcemy wpływać na losy Europy. Już, wspólnie z V4, udało nam się odmienić politykę migracyjną. Wierzę, że duch, który jest w nas, pozwoli nam realizować nasze ambicje ku lepszemu życiu dla polskich rodzin – podsumował Premier. 

Więcej na stronie http://pis.org.pl/aktualnosci/dla-nas-europejskosc-to-lepsze-zycie-polakow 


powrót do góry

11.03.2019

Ministerstwo Zdrowia: Tomografia, rezonans, a także usuwanie zaćmy bez limitów

To ogromny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów. Nowe rozwiązanie wprowadzono w związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności do kluczowych elementów diagnostyki.
06.03.2019

„Nowa piątka PiS” to kolejne zobowiązanie podjęte wobec Polaków, które zostanie wypełnione w stu procentach

W sobotę, 23 lutego, w czasie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych, czyli tzw. „Nową piątkę PiS”. Zakłada ona wprowadzenie „500 plus” już na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastki” dla emerytów i rencistów, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.
22.02.2019

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Nie będzie dymisji Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek posłów z Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości. – Sterta półprawd, kłamstw i manipulacji, okraszona irytacją i ukrytą zazdrością, bo nam się udaje, to co wam się nie udało – skomentował wniosek Zbigniew Ziobro.