Aktualności

26.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Mamy dobrą, patriotyczną reprezentację do Europarlamentu

W sobotę, 23 marca, w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Wieluniu, Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podkreślił, że trzeba mieć odwagę aby walczyć z nierównością w Unii Europejskiej i po to m.in. potrzebujemy silnej reprezentacji. – Musimy walczyć o wartości, o polską rodzinę – oznajmił. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość „nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych”.

Przypomniał, że w momencie kiedy zmieniał się w Polsce ustrój, kiedy odzyskiwaliśmy wolność, „bardzo wielu spośród nas wierzyło, że Polska stanie się pełnoprawnym członkiem wszystkich wielkich organizacji europejskich, ale że także poziom życia Polaków będzie taki jak w Zachodniej Europie, tej bogatszej Europie, tej która miała dużo więcej historycznego szczęścia niż Polska”.

Ocenił, że Polska miała gorsze szanse. – Teraz idziemy tą drogą, aby to wszystko nadrobić, żeby tę stratę zniwelować, a następnie całkowicie zlikwidować – powiedział.

Dodał również, że w Parlamencie Europejskim trzeba zabiegać o to, aby znosić przeszkody blokujące rozwój. – Polscy rolnicy uzyskują sukcesy, ale nie są równo traktowani w Unii Europejskiej. Trzeba walczyć o równe dopłaty, o zabezpieczenie granic Unii, o równość, która jest zawarta w traktatach, a niestety często w praktyce pomijana – stwierdził.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że wybory do PE mają ogromne znaczenie i należy podchodzić do nich z pełnym zaangażowaniem.

Zapewniam, że gdy będziemy kontynuować nasze rządy, jesteśmy w stanie osiągnąć europejski poziom życia. Jest to w naszym wspólnym interesie, w interesie Polski – podsumował. 

 

powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.