Aktualności

26.03.2019

Prezes Jarosław Kaczyński: Mamy dobrą, patriotyczną reprezentację do Europarlamentu

W sobotę, 23 marca, w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Wieluniu, Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podkreślił, że trzeba mieć odwagę aby walczyć z nierównością w Unii Europejskiej i po to m.in. potrzebujemy silnej reprezentacji. – Musimy walczyć o wartości, o polską rodzinę – oznajmił. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość „nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych”.

Przypomniał, że w momencie kiedy zmieniał się w Polsce ustrój, kiedy odzyskiwaliśmy wolność, „bardzo wielu spośród nas wierzyło, że Polska stanie się pełnoprawnym członkiem wszystkich wielkich organizacji europejskich, ale że także poziom życia Polaków będzie taki jak w Zachodniej Europie, tej bogatszej Europie, tej która miała dużo więcej historycznego szczęścia niż Polska”.

Ocenił, że Polska miała gorsze szanse. – Teraz idziemy tą drogą, aby to wszystko nadrobić, żeby tę stratę zniwelować, a następnie całkowicie zlikwidować – powiedział.

Dodał również, że w Parlamencie Europejskim trzeba zabiegać o to, aby znosić przeszkody blokujące rozwój. – Polscy rolnicy uzyskują sukcesy, ale nie są równo traktowani w Unii Europejskiej. Trzeba walczyć o równe dopłaty, o zabezpieczenie granic Unii, o równość, która jest zawarta w traktatach, a niestety często w praktyce pomijana – stwierdził.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że wybory do PE mają ogromne znaczenie i należy podchodzić do nich z pełnym zaangażowaniem.

Zapewniam, że gdy będziemy kontynuować nasze rządy, jesteśmy w stanie osiągnąć europejski poziom życia. Jest to w naszym wspólnym interesie, w interesie Polski – podsumował. 

 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.