Aktualności

27.03.2019

Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura plus

Z radością mogę powiedzieć, że Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura plus. W naszym programie gospodarczo-społecznym dbamy o zarobki polskich rodzin. Mówimy o europejskim poziomie zarobków. Chcemy, żeby z roku na rok była to coraz bardziej godna emerytura – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z Minister MRPiPS Elżbietą Rafalską.

Premier podkreślił, że „ten rok jest pierwszym od 30 lat, kiedy mamy takie potrójne działanie na rzecz emerytów”. Wskazał, że te działania to: kwotowa waloryzacja emerytur, świadczenie Emerytura plus i obniżony PIT. Podkreślił, że działania rządu Prawa i Sprawiedliwości mają na celu poprawę losu osób starszych.

 – Kiedy jedni szukają w Polsce dyktatury, my zwiększamy emerytury i będziemy na pewno zwiększać je również w kolejnych latach. Ten program poprawy losu emerytów jest rozpisany na wiele lat – powiedział. – Przywróciliśmy wiek emerytalny, zwiększyliśmy emeryturę minimalną. To wypełnianie naszych obietnic. Wiarygodność jest dla nas rzeczą bezcenną. To, że Polska dziś rozkwita jest również zasługą emerytów. Dziękuję za to, że budowaliście Polskę. Chcemy dziś dzielić się z Wami owocami wzrostu gospodarczego – podsumował. 

Minister Elżbieta Rafalska z kolei dodała, że program Emerytura plus jest realizowany zgodnie z harmonogramem. – Z dodatku Emerytura plus skorzysta liczna grupa emerytów i rencistów, niezależnie od tego, jakie świadczenie otrzymują. To 9,8 mln osób uprawnionych – poinformowała.

 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.