Aktualności

27.03.2019

Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura plus

Z radością mogę powiedzieć, że Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura plus. W naszym programie gospodarczo-społecznym dbamy o zarobki polskich rodzin. Mówimy o europejskim poziomie zarobków. Chcemy, żeby z roku na rok była to coraz bardziej godna emerytura – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z Minister MRPiPS Elżbietą Rafalską.

Premier podkreślił, że „ten rok jest pierwszym od 30 lat, kiedy mamy takie potrójne działanie na rzecz emerytów”. Wskazał, że te działania to: kwotowa waloryzacja emerytur, świadczenie Emerytura plus i obniżony PIT. Podkreślił, że działania rządu Prawa i Sprawiedliwości mają na celu poprawę losu osób starszych.

 – Kiedy jedni szukają w Polsce dyktatury, my zwiększamy emerytury i będziemy na pewno zwiększać je również w kolejnych latach. Ten program poprawy losu emerytów jest rozpisany na wiele lat – powiedział. – Przywróciliśmy wiek emerytalny, zwiększyliśmy emeryturę minimalną. To wypełnianie naszych obietnic. Wiarygodność jest dla nas rzeczą bezcenną. To, że Polska dziś rozkwita jest również zasługą emerytów. Dziękuję za to, że budowaliście Polskę. Chcemy dziś dzielić się z Wami owocami wzrostu gospodarczego – podsumował. 

Minister Elżbieta Rafalska z kolei dodała, że program Emerytura plus jest realizowany zgodnie z harmonogramem. – Z dodatku Emerytura plus skorzysta liczna grupa emerytów i rencistów, niezależnie od tego, jakie świadczenie otrzymują. To 9,8 mln osób uprawnionych – poinformowała.

 

powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.