Aktualności

05.04.2019

3-lecie programu „Rodzina 500+”, czyli 67 miliardów złotych wsparcia dla 3,6 miliona dzieci

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w podsumowaniu 3-lecia programu „Rodzina 500+”, które odbyło się w Puławach. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd chciał, aby „wszystkie dzieci, młodsza młodzież, młodzież, miały jak najwięcej możliwości”.

Dodał, że rozszerzenie programu, które wprowadza 500+ od pierwszego dziecka, pokazuje stosunek państwa do rodzin, który jest partnerski i oparty za zaufaniu.

–  Dziękuję wszystkim polskim rodzinom za mądre wykorzystanie środków. Program „Rodzina 500+” będzie nadal realizowany i rozwijany przez rząd, zarówno dla dobra dzieci,  jaki i dla przyszłości Polski – podkreślił. 

Z kolei Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która wraz z Premierem uczestniczyła w podsumowaniu 3-lecia programu przypomniała, że od 1 lipca bieżącego roku wszystkie dzieci do 18 roku życia objęte będą świadczeniem 500+.

– Pamiętam jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce – powiedziała Minister Rafalska.

– Rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył na politykę prorodzinną więcej niż jakikolwiek rząd do tej pory. Dodała, że inwestycja w rodziny to najlepsza inwestycja społeczna. Do tej pory z budżetu państwa na program „Rodzina 500+” przeznaczono 67 mld zł, a ze świadczenia korzysta 3,6 mln dzieci – dodała.

 „Rodzina 500+” nie tylko poprawia jakość życia, bezpieczeństwo materialne polskich rodzin, eliminuje nierówności społeczne, ale tak naprawdę realizuje marzenia polskich dzieci i ich rodzin.

Więcej informacji na stronie: http://pis.org.pl/aktualnosci/3-lecie-programu-rodzina-500 

 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.