Aktualności

05.04.2019

3-lecie programu „Rodzina 500+”, czyli 67 miliardów złotych wsparcia dla 3,6 miliona dzieci

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w podsumowaniu 3-lecia programu „Rodzina 500+”, które odbyło się w Puławach. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd chciał, aby „wszystkie dzieci, młodsza młodzież, młodzież, miały jak najwięcej możliwości”.

Dodał, że rozszerzenie programu, które wprowadza 500+ od pierwszego dziecka, pokazuje stosunek państwa do rodzin, który jest partnerski i oparty za zaufaniu.

–  Dziękuję wszystkim polskim rodzinom za mądre wykorzystanie środków. Program „Rodzina 500+” będzie nadal realizowany i rozwijany przez rząd, zarówno dla dobra dzieci,  jaki i dla przyszłości Polski – podkreślił. 

Z kolei Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która wraz z Premierem uczestniczyła w podsumowaniu 3-lecia programu przypomniała, że od 1 lipca bieżącego roku wszystkie dzieci do 18 roku życia objęte będą świadczeniem 500+.

– Pamiętam jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce – powiedziała Minister Rafalska.

– Rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył na politykę prorodzinną więcej niż jakikolwiek rząd do tej pory. Dodała, że inwestycja w rodziny to najlepsza inwestycja społeczna. Do tej pory z budżetu państwa na program „Rodzina 500+” przeznaczono 67 mld zł, a ze świadczenia korzysta 3,6 mln dzieci – dodała.

 „Rodzina 500+” nie tylko poprawia jakość życia, bezpieczeństwo materialne polskich rodzin, eliminuje nierówności społeczne, ale tak naprawdę realizuje marzenia polskich dzieci i ich rodzin.

Więcej informacji na stronie: http://pis.org.pl/aktualnosci/3-lecie-programu-rodzina-500 

 

powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.