Aktualności

05.04.2019

Dzięki unijnemu wsparciu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe modernizuje kolejne bazy

Modernizacja baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  jest niezwykle ważna szczególnie w kontekście spełniania standardu tzw. „złotej godziny”, czyli nieprzekraczania 60 minut pomiędzy zdarzeniem, a rozpoczęciem specjalistycznego leczenia.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, obecna perspektywa finansowa środków unijnych pozwala na kontynuację rozpoczętych działań w zakresie budowy, remontów oraz doposażanie kolejnych baz: w Płocku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy, a także dalszą modernizację i rozbudowę baz w Gdańsku, Sanoku, Szczecinie i Białymstoku. Cały projekt, ze względów technicznych, podzielono na trzy etapy. Jego łączna wartość to 73,6 mln zł.

Uzupełnieniem podjętych działań z dofinansowaniem unijnym jest przystosowanie śmigłowców i wyposażenie załogi w sprzęt pozwalający na wykonywania operacji lotniczych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a także w nocy.

–  Jesteśmy dumni z Waszej służby i odwagi ratowania życia. Cieszymy się, że wsparcie ze środków unijnych poprawia jakość i warunki waszej pracy – skomentował wiceminister Sławomir Gadomski


powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.