Aktualności

12.04.2019

Europosłowie z Koalicji Europejskiej nie są w stanie wpływać na to, co dzieje się w PE

W czwartek, 4 kwietnia Parlament Europejski poparł propozycje nowych przepisów w sprawie przewoźników drogowych. Sprawa dotyczy kontrowersyjnych regulacji niekorzystnych dla Polski, które zakładają m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.

PiS starał się przez ostatnie miesiące przeformułować raporty dotyczące pakietu mobilności, tak aby były korzystne dla polskiego sektora transportowego. Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów protestowała i zgłaszała poprawki, żeby odsunąć raport w czasie. Nie udało się. Największe grupy, czyli Europejska Partia Ludowa, której członkami są PO i PSL, a także grupa socjalistów, gdzie jest SLD, zdecydowały wbrew prawu i regulaminowi, że te raporty będą procedowane.

– Głosowanie nad pakietem mobilności pokazało, że PO, SLD wszyscy, którzy nazywają się Koalicją Europejską, nie znaczą nic w PE, a europosłowie z Koalicji Europejskiej nie są w stanie wpływać na to, co dzieje się w Europarlamencie – skomentował Europoseł Tomasz Poręba.

Z kolei Europoseł Ryszard Czarnecki stwierdził, że Platforma Obywatelska, która mówi o gwarancji wpływów Polski w Europie, nie potrafiła załatwić dobrego budżetu, pomimo posiadania swojego komisarza – Ewy Bieńkowskiej. – PO, szczycąca się swoimi wpływami w Europie, nie jest w stanie przekonać swoich partnerów do poparcia polskich postulatów – kontynuował.

Europoseł Karol Karski dodał, iż komisarz Bieńkowska nie reaguje, gdy podejmowane są w PE decyzje sprzeczne z interesem Polski. – Koalicja Europejska mówi „wielki wybór”, a my mówimy, że to wielkie oszustwo – podsumował Europoseł Tomasz Poręba.

Relacja z konferencji na stronie: http://pis.org.pl/aktualnosci/europoslowie-z-koalicji-europejskiej-nie-sa-w-stanie-wplywac-na-dzialania-w-pe


powrót do góry

25.04.2019

„PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla Polaków”

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.
19.04.2019

Europoseł Bolesław Piecha w Radiu Piekary: Moje doświadczenie i wiedza ekspercka przyda się obywatelom

– Wiedza ekspercka i doświadczenie, które posiadam przyda się obywatelom – mówił w wywiadzie dla Radia Piekary Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Lublinie, Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie zaznaczył, że partia rządząca jest przeciwna wprowadzeniu w Polsce euro. – Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie zarobki, a nie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Jarosław Kaczyński.