Aktualności

12.04.2019

Europosłowie z Koalicji Europejskiej nie są w stanie wpływać na to, co dzieje się w PE

W czwartek, 4 kwietnia Parlament Europejski poparł propozycje nowych przepisów w sprawie przewoźników drogowych. Sprawa dotyczy kontrowersyjnych regulacji niekorzystnych dla Polski, które zakładają m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.

PiS starał się przez ostatnie miesiące przeformułować raporty dotyczące pakietu mobilności, tak aby były korzystne dla polskiego sektora transportowego. Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów protestowała i zgłaszała poprawki, żeby odsunąć raport w czasie. Nie udało się. Największe grupy, czyli Europejska Partia Ludowa, której członkami są PO i PSL, a także grupa socjalistów, gdzie jest SLD, zdecydowały wbrew prawu i regulaminowi, że te raporty będą procedowane.

– Głosowanie nad pakietem mobilności pokazało, że PO, SLD wszyscy, którzy nazywają się Koalicją Europejską, nie znaczą nic w PE, a europosłowie z Koalicji Europejskiej nie są w stanie wpływać na to, co dzieje się w Europarlamencie – skomentował Europoseł Tomasz Poręba.

Z kolei Europoseł Ryszard Czarnecki stwierdził, że Platforma Obywatelska, która mówi o gwarancji wpływów Polski w Europie, nie potrafiła załatwić dobrego budżetu, pomimo posiadania swojego komisarza – Ewy Bieńkowskiej. – PO, szczycąca się swoimi wpływami w Europie, nie jest w stanie przekonać swoich partnerów do poparcia polskich postulatów – kontynuował.

Europoseł Karol Karski dodał, iż komisarz Bieńkowska nie reaguje, gdy podejmowane są w PE decyzje sprzeczne z interesem Polski. – Koalicja Europejska mówi „wielki wybór”, a my mówimy, że to wielkie oszustwo – podsumował Europoseł Tomasz Poręba.

Relacja z konferencji na stronie: http://pis.org.pl/aktualnosci/europoslowie-z-koalicji-europejskiej-nie-sa-w-stanie-wplywac-na-dzialania-w-pe


powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.