Aktualności

18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas wystąpienia w Lublinie, zaznaczył, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla nas niekorzystne. – Euro jest dobre dla tych, którzy są bardzo silni. Czy polska gospodarka na tym zyska? Wątpliwe. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, to jako Polska i Polacy, stracimy na tym – mówił Jarosław Kaczyński. 

Podkreślił, że Polska kiedyś przyjmie euro, bo jest i będziemy w Unii Europejskiej, ale wówczas, gdy będzie to w interesie naszego kraju. – Musimy dbać o naród, państwo Polskie, jego siłę i pozycję w świecie. Dla nas naród to główna i generalna wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań, w szczególności jako partia polityczna – podsumował. 

W podobnym tonie wypowiadał się Premier Mateusz Morawiecki, który dodał, iż przyjęcie waluty euro w niewłaściwym czasie, to stracone dekady dla rozwoju.  – Warto wyciągnąć wnioski dla Polski z doświadczeń krajów południa Europy. Polską gospodarkę opłaca się opierać o polski złoty – oznajmił.

Zaznaczył, że ci, którzy promują dzisiaj walutę euro, narażają Polaków na spowolnienie rozwoju. – Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? Polska gospodarka z polską złotówką może być wzorem dobrego, sprawiedliwego rozwoju – stwierdził.

Relacja z konferencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie: http://pis.org.pl/aktualnosci/mowimy-europejskie-place-a-nie-europejskie-ceny 

 

powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.