Aktualności

18.04.2019

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Europejskie zarobki, a nie ceny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas wystąpienia w Lublinie, zaznaczył, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla nas niekorzystne. – Euro jest dobre dla tych, którzy są bardzo silni. Czy polska gospodarka na tym zyska? Wątpliwe. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, to jako Polska i Polacy, stracimy na tym – mówił Jarosław Kaczyński. 

Podkreślił, że Polska kiedyś przyjmie euro, bo jest i będziemy w Unii Europejskiej, ale wówczas, gdy będzie to w interesie naszego kraju. – Musimy dbać o naród, państwo Polskie, jego siłę i pozycję w świecie. Dla nas naród to główna i generalna wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań, w szczególności jako partia polityczna – podsumował. 

W podobnym tonie wypowiadał się Premier Mateusz Morawiecki, który dodał, iż przyjęcie waluty euro w niewłaściwym czasie, to stracone dekady dla rozwoju.  – Warto wyciągnąć wnioski dla Polski z doświadczeń krajów południa Europy. Polską gospodarkę opłaca się opierać o polski złoty – oznajmił.

Zaznaczył, że ci, którzy promują dzisiaj walutę euro, narażają Polaków na spowolnienie rozwoju. – Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? Polska gospodarka z polską złotówką może być wzorem dobrego, sprawiedliwego rozwoju – stwierdził.

Relacja z konferencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie: http://pis.org.pl/aktualnosci/mowimy-europejskie-place-a-nie-europejskie-ceny 

 

powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.