Aktualności

30.04.2019

Bolesław Piecha: Jest jeszcze dużo do zrobienia, tak by nam, Polakom, żyło się lepiej

1 maja 2004 roku, Polska wraz z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Maltą i Cyprem wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Dziś, po 15 latach, Polska jest aktywnym i ważnym członkiem Unii Europejskiej, który uczestniczy w najważniejszych debatach o jej przyszłości, polityce migracyjnej, klimatycznej i gospodarczej.  

– Nasz kraj na przestrzeni tych ostatnich kilkunastu lat bardzo się zmienił, zawdzięczamy to, m.in. funduszom ze środków unijnych. Nie można jednak zapominać, że wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia, tak by w Polsce żyło się jak na Zachodzie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybory bardzo ważne, ponieważ będą decydujące dla wytyczenia kierunku, w którym zmierzać będzie Europa, przełomowe dla przyszłości naszego kraju.

– W przeciwieństwie  do opozycji, Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na podwójne standardy w Unii i dyskryminowanie naszego kraju. My głośnie mówimy „Nie” dla Unii Europejskiej dwóch prędkości i „Nie” dla Unii Europejskiej dwóch jakości. Mówimy „Tak” dla równości wszystkich krajów Unii Europejskiej z poszanowaniem ich narodowej suwerenności, „Tak” dla Unii Europejskiej, która wraca do swoich chrześcijańskich korzeni i z nich czerpie swą siłę – mówi Bolesław Piecha. 

– Zdecydowałem się kandydować w nadchodzących wyborach, ponieważ na arenie międzynarodowej chcę kontynuować walkę o zdrowie nas, Polaków. Zawsze stoję po stronie polskich konsumentów. Robię to dla naszych dzieci i rodzin. Jako były Wiceminister Zdrowia i przewodniczący Komisji Zdrowia, jestem ekspertem w dziedzinie ochrony zdrowia oraz zdrowia publicznego, wiem, jak działać. Dlatego to właśnie w obrębie zdrowia wyselekcjonowałem trzy kluczowe dla nas tematy: skażona żywność, dostępność leków, rakotwórczy smog i to właśnie w tych obszarach zamierzam działać – podsumowuje.


powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.