Aktualności

30.04.2019

Bolesław Piecha: Jest jeszcze dużo do zrobienia, tak by nam, Polakom, żyło się lepiej

1 maja 2004 roku, Polska wraz z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Maltą i Cyprem wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Dziś, po 15 latach, Polska jest aktywnym i ważnym członkiem Unii Europejskiej, który uczestniczy w najważniejszych debatach o jej przyszłości, polityce migracyjnej, klimatycznej i gospodarczej.  

– Nasz kraj na przestrzeni tych ostatnich kilkunastu lat bardzo się zmienił, zawdzięczamy to, m.in. funduszom ze środków unijnych. Nie można jednak zapominać, że wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia, tak by w Polsce żyło się jak na Zachodzie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybory bardzo ważne, ponieważ będą decydujące dla wytyczenia kierunku, w którym zmierzać będzie Europa, przełomowe dla przyszłości naszego kraju.

– W przeciwieństwie  do opozycji, Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na podwójne standardy w Unii i dyskryminowanie naszego kraju. My głośnie mówimy „Nie” dla Unii Europejskiej dwóch prędkości i „Nie” dla Unii Europejskiej dwóch jakości. Mówimy „Tak” dla równości wszystkich krajów Unii Europejskiej z poszanowaniem ich narodowej suwerenności, „Tak” dla Unii Europejskiej, która wraca do swoich chrześcijańskich korzeni i z nich czerpie swą siłę – mówi Bolesław Piecha. 

– Zdecydowałem się kandydować w nadchodzących wyborach, ponieważ na arenie międzynarodowej chcę kontynuować walkę o zdrowie nas, Polaków. Zawsze stoję po stronie polskich konsumentów. Robię to dla naszych dzieci i rodzin. Jako były Wiceminister Zdrowia i przewodniczący Komisji Zdrowia, jestem ekspertem w dziedzinie ochrony zdrowia oraz zdrowia publicznego, wiem, jak działać. Dlatego to właśnie w obrębie zdrowia wyselekcjonowałem trzy kluczowe dla nas tematy: skażona żywność, dostępność leków, rakotwórczy smog i to właśnie w tych obszarach zamierzam działać – podsumowuje.


powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.