Aktualności

08.05.2019

Bolesław Piecha w Polskim Radiu Katowice: Smog to jeden z najważniejszych problemów społecznych

 

 We wtorek, 7 maja Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha był jednym z gości w programie „Radio Katowice – każdego dnia!”. Podczas rozmowy poruszono temat niskiej emisji, czyli problemu, który jest tak bardzo istotny dla województwa śląskiego. 

W debacie publicznej toczonej w naszym kraju mamy dość dużo czystego powietrza. Motyw smogu i niskiej emisji pojawia się niemal codziennie, i bardzo dobrze. Niestety sporo wokół tego tematu polityki, czyli starań o to , aby zdyskredytować plany przeciwnika i pokazywać jedynie własne. Tymczasem przyjęcie uchwały antysmogowej w województwie pokazało, że można w tej materii działać wspólnie i ponad podziałami politycznymi. A jak jest dzisiaj? – pytał redaktor prowadzący. 

Żyjemy w demokratycznym kraju. Polityka jest wszędzie w Polsce, Anglii, czy Brukseli. Ten problem zawsze będzie polityczny, ponieważ każde ugrupowanie, które dąży do władzy będzie starało się spełnić pewne oczekiwanie społeczne – powiedział Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha. 

Problem smogu, z punktu widzenia każdego mieszkańca, jest jednym z najważniejszych ponieważ dotyczy naszego zdrowia i życia. Bardzo dobrze, że temat ten tak często powraca w debacie publicznej i politycznej. Jeszcze 20 lat temu mało się na ten temat mówiło, a przecież smog, w tamtym czasie, był taki sam jak teraz, a może nawet i większy. Dla mnie, najważniejszą rzeczą, która wydarzyła się w ostatnich latach, jest wzrost świadomości „zwykłych” mieszkańców. To przecież „zwykli” ludzie zakładają stowarzyszenia antysmogowe, tak jak np. w Rybniku – Alarm Smogowy 

Europoseł dodał także, że w końcu doczekaliśmy się w Polsce długofalowego i kompleksowego rządowego programu walki z niską emisją, chodzi oczywiście o program „Czyste Powietrze”. 

Debata na temat walki ze smogiem z udziałem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy w Polskim Radiu Katowice ( TUTAJ https://www.radio.katowice.pl/audycje,32,Temat-do-dyskusji.html )


powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.