Aktualności

08.05.2019

Bolesław Piecha w Polskim Radiu Katowice: Smog to jeden z najważniejszych problemów społecznych

 

 We wtorek, 7 maja Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha był jednym z gości w programie „Radio Katowice – każdego dnia!”. Podczas rozmowy poruszono temat niskiej emisji, czyli problemu, który jest tak bardzo istotny dla województwa śląskiego. 

W debacie publicznej toczonej w naszym kraju mamy dość dużo czystego powietrza. Motyw smogu i niskiej emisji pojawia się niemal codziennie, i bardzo dobrze. Niestety sporo wokół tego tematu polityki, czyli starań o to , aby zdyskredytować plany przeciwnika i pokazywać jedynie własne. Tymczasem przyjęcie uchwały antysmogowej w województwie pokazało, że można w tej materii działać wspólnie i ponad podziałami politycznymi. A jak jest dzisiaj? – pytał redaktor prowadzący. 

Żyjemy w demokratycznym kraju. Polityka jest wszędzie w Polsce, Anglii, czy Brukseli. Ten problem zawsze będzie polityczny, ponieważ każde ugrupowanie, które dąży do władzy będzie starało się spełnić pewne oczekiwanie społeczne – powiedział Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha. 

Problem smogu, z punktu widzenia każdego mieszkańca, jest jednym z najważniejszych ponieważ dotyczy naszego zdrowia i życia. Bardzo dobrze, że temat ten tak często powraca w debacie publicznej i politycznej. Jeszcze 20 lat temu mało się na ten temat mówiło, a przecież smog, w tamtym czasie, był taki sam jak teraz, a może nawet i większy. Dla mnie, najważniejszą rzeczą, która wydarzyła się w ostatnich latach, jest wzrost świadomości „zwykłych” mieszkańców. To przecież „zwykli” ludzie zakładają stowarzyszenia antysmogowe, tak jak np. w Rybniku – Alarm Smogowy 

Europoseł dodał także, że w końcu doczekaliśmy się w Polsce długofalowego i kompleksowego rządowego programu walki z niską emisją, chodzi oczywiście o program „Czyste Powietrze”. 

Debata na temat walki ze smogiem z udziałem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy w Polskim Radiu Katowice ( TUTAJ https://www.radio.katowice.pl/audycje,32,Temat-do-dyskusji.html )


powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.