Aktualności

14.05.2019

Bolesław Piecha: Zadbam o środki unijne na rzecz czystego powietrza na Śląsku!

 

 Zabija. Powoduje niewydolność serca, udary mózgu i raka płuc. Smog – słowo odmieniane w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Nie sposób nie zauważyć, że problem ten jest bardzo poważny. Wystarczy tylko wyjść w mroźny dzień na „świeże” powietrze, żeby się o tym przekonać. Czasami smród czuć nawet w domach, pomimo zamkniętych okien. Oczywiście, najgorszy jest jednak wpływ jaki smog ma na nasze zdrowie. 

O tym, że Śląsk ma duży problemy ze stężeniem szkodliwych pyłów, informują prawie codziennie aktywiści. W Rybniku na przykład Rybnicki Alarm Smogowy. Ludzie, którzy są skupieni w tym i podobnych stowarzyszeniach, prawie codziennie publikują pomiary, z których wynika, że czasami lepiej pozostać w domu lub ograniczyć pobyt na powietrzu do minimum, ponieważ dopuszczalne normy są dramatycznie przekraczane. Oczywiście problem nie pojawił się w ostatnim czasie, on narastał latami. Co gorsza, przez te wszystkie lata był traktowany po macoszemu. W końcu jednak coś się zaczęło zmieniać. Przede wszystkim wzrosła „świadomość” zwykłych ludzi, widać to chociażby właśnie na przykładzie aktywistów, którzy zaczęli działać w stowarzyszeniach antysmogowych. Wreszcie też doczekaliśmy się w Polsce długofalowego i kompleksowego rządowego programu walki z niską emisją, chodzi oczywiście o program „Czyste Powietrze”, który wdrożył PiS – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Jak twierdzi, to właśnie smog i zanieczyszczenie powietrza na Śląsku jest jedną z przyczyn, dla których zdecydował się kandydować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Jestem przekonany, że posiadając międzynarodowy autorytet, wspólnie z politykami z innych krajów mam wpływ na zmianę podejścia do smogu. Zadbam o unijne środki na rzecz czystego powietrza na Śląsku! Zrobię to dla nas, a przede wszystkim dla przyszłości naszych dzieci. Ponieważ chcę żeby, tu na Śląsku, mogły oddychać czystym powietrzem – podsumowuje Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.


powrót do góry

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

W poniedziałek, 22 lipca Premier Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem, Ministrem Obrony Narodowej, odwiedzili Zakłady Mechaniczne Bumar w Gliwicach, gdzie podpisano kontrakt na remont czołgów T-72. Jego wartość to blisko dwa miliardy złotych.
15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.