Aktualności

14.05.2019

Bolesław Piecha: Zadbam o środki unijne na rzecz czystego powietrza na Śląsku!

 

 Zabija. Powoduje niewydolność serca, udary mózgu i raka płuc. Smog – słowo odmieniane w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Nie sposób nie zauważyć, że problem ten jest bardzo poważny. Wystarczy tylko wyjść w mroźny dzień na „świeże” powietrze, żeby się o tym przekonać. Czasami smród czuć nawet w domach, pomimo zamkniętych okien. Oczywiście, najgorszy jest jednak wpływ jaki smog ma na nasze zdrowie. 

O tym, że Śląsk ma duży problemy ze stężeniem szkodliwych pyłów, informują prawie codziennie aktywiści. W Rybniku na przykład Rybnicki Alarm Smogowy. Ludzie, którzy są skupieni w tym i podobnych stowarzyszeniach, prawie codziennie publikują pomiary, z których wynika, że czasami lepiej pozostać w domu lub ograniczyć pobyt na powietrzu do minimum, ponieważ dopuszczalne normy są dramatycznie przekraczane. Oczywiście problem nie pojawił się w ostatnim czasie, on narastał latami. Co gorsza, przez te wszystkie lata był traktowany po macoszemu. W końcu jednak coś się zaczęło zmieniać. Przede wszystkim wzrosła „świadomość” zwykłych ludzi, widać to chociażby właśnie na przykładzie aktywistów, którzy zaczęli działać w stowarzyszeniach antysmogowych. Wreszcie też doczekaliśmy się w Polsce długofalowego i kompleksowego rządowego programu walki z niską emisją, chodzi oczywiście o program „Czyste Powietrze”, który wdrożył PiS – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Jak twierdzi, to właśnie smog i zanieczyszczenie powietrza na Śląsku jest jedną z przyczyn, dla których zdecydował się kandydować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Jestem przekonany, że posiadając międzynarodowy autorytet, wspólnie z politykami z innych krajów mam wpływ na zmianę podejścia do smogu. Zadbam o unijne środki na rzecz czystego powietrza na Śląsku! Zrobię to dla nas, a przede wszystkim dla przyszłości naszych dzieci. Ponieważ chcę żeby, tu na Śląsku, mogły oddychać czystym powietrzem – podsumowuje Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.


powrót do góry

20.05.2019

Bolesław Piecha: Nie mogę pozwolić żeby na polskim rynku zabrakło dobrych i tanich leków

– Przez ostatnie lata zajmowałem się w Parlamencie Europejskim m.in. zdrowiem publicznym i lekami. To właśnie tymi obszarami swojej dotychczasowej działalności wciąż chciałbym się w PE zajmować. Dlaczego? Ponieważ nie mogę pozwolić, by z powodu polityki wielkich koncernów i działających na ich rzecz lobbystów na polskim rynku zabrakło dobrych, tanich leków, które są nam potrzebne na już. Swoje doświadczenie i wiedzę ekspercką chcę jeszcze wykorzystać – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
17.05.2019

Bolesław Piecha wziął udział w debacie europejskiej zorganizowanej przez Polskie Radio Katowice i TVP Katowice

W środę, 15 maja Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego wziął udział w debacie kandydatów do Parlamentu Europejskiego zorganizowanej przez katowicki oddział Telewizji Polskiej i Polskie Radio Katowice. W trakcie debaty zostały poruszone ważne, z punktu widzenia przyszłości Polski a także Śląska, tematy.
15.05.2019

Bolesław Piecha: Teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”

– Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które określą jego kształt. To ważny czas dla Polaków, ponieważ chodzi m.in. o kwestie takie jak przyjęcie euro czy walkę z podwójnymi standardami w Unii Europejskiej, na które Prawo i Sprawiedliwość się nie zgadza. Do PiS należę od początku i wiem, że teraz w polityce potrzebne są „wszystkie ręce na pokładzie”. Opowiedzmy się za silną Polską i silnym Śląskiem w Europie – mówi Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego.