Aktualności

11.06.2019

Kolejne wybory to bitwa o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej dla całego społeczeństwa, czy tylko dla elit

Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu dla Radia Wnet. W rozmowie podkreślił, że nadchodzące wybory parlamentarne są niezwykle ważne dla przyszłości Polski i Polaków. Jak zaznaczył „nadchodzące wybory to bitwa o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej dla całego społeczeństwa, czy tylko dla elit”.

Dodał również, że Polska musi umieć walczyć o swoją podmiotowość. –  Jeżeli ktoś nie walczy o swoje interesy to traci pod każdym względem. Nie tylko w sferze reputacyjnej, nie tylko w sferze godnościowej, ale także ekonomicznej. Ojczyzna na tym traci – oznajmił.
W trakcie rozmowy poruszony został także temat przyszłości Unii Europejskiej. Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że należy dążyć do tego, aby V4 była w Unii Europejskiej grupą nie do pominięcia. Jego zdaniem Grupa Wyszehradzka powinna mieć taką pozycję, jak choćby Francja czy Niemcy.
Przypomniał także, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarancją tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej.

 

powrót do góry

19.06.2019

W 2020 roku płaca minimalna znowu w górę. To rekordowy wzrost!

Najniższa krajowa w 2020 roku będzie wynosiła 2450 zł. Z kolei minimalna stawka godzinowa ma wynosić 16 złotych brutto – zapowiada Premier Mateusz Morawiecki. Płaca minimalna wzrośnie zatem o 200 zł. – Chcę, żeby płaca minimalna była jak najbardziej godna, aby w ciągu najbliższych lat, Polacy zarabiali na poziomie europejskim – podkreśla szef rządu.
19.06.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Polska gospodarka coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność

– Rząd w ostatnich latach starał się przestawić „zwrotnicę” rozwoju Polski w kierunku nowoczesności i dopasować do reguł gry przyszłości. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, co rządzi dzisiejszym światem, w szczególności światem gospodarczym. To on wytycza perspektywy i daje możliwości realizacji ambicji, aspiracji narodowych i państwowych – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas IX Kongresu „Polska Wielki Projekt”.
17.06.2019

Ruszyła kolejna edycja „Trasy Czerwonej Nitki”, akcji promującej ideę honorowego krwiodawstwa

W czwartek, 13 czerwca w Ministerstwie Zdrowia odbyła się inauguracja kolejnej już edycji „Trasy Czerwonej Nitki” i podpisanie listu intencyjnego w ramach programu „Kolej na Ciebie – uratuj życie” promującej ideę honorowego krwiodawstwa. Zwiększanie świadomości Polaków o istocie krwiodawstwa ma niebagatelne znaczenie dla kondycji polskiej służby zdrowia. W 2018 roku ogólna liczba pobrań wyniosła ponad 1,2 mln.