Aktualności

11.06.2019

Kolejne wybory to bitwa o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej dla całego społeczeństwa, czy tylko dla elit

Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu dla Radia Wnet. W rozmowie podkreślił, że nadchodzące wybory parlamentarne są niezwykle ważne dla przyszłości Polski i Polaków. Jak zaznaczył „nadchodzące wybory to bitwa o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej dla całego społeczeństwa, czy tylko dla elit”.

Dodał również, że Polska musi umieć walczyć o swoją podmiotowość. –  Jeżeli ktoś nie walczy o swoje interesy to traci pod każdym względem. Nie tylko w sferze reputacyjnej, nie tylko w sferze godnościowej, ale także ekonomicznej. Ojczyzna na tym traci – oznajmił.
W trakcie rozmowy poruszony został także temat przyszłości Unii Europejskiej. Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że należy dążyć do tego, aby V4 była w Unii Europejskiej grupą nie do pominięcia. Jego zdaniem Grupa Wyszehradzka powinna mieć taką pozycję, jak choćby Francja czy Niemcy.
Przypomniał także, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarancją tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej.

 

powrót do góry

18.09.2019

Czas na Polskę w jej najlepszym wydaniu. Czas na państwo dobrobytu

Trwają spotkania z wyborcami. W ubiegły weekend przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili m.in. Wrocław, Legnicę, Staszów, Wałbrzych, Busko-Zdrój przedstawiając program wyborczy, którego kluczową kwestią stanowi „polska wersja państwa dobrobytu”. Umożliwi to kontynuacja programu 500+, 13-sta i 14-sta emerytura, dotacje unijne dla rolników i podwyżka płacy minimalnej.
12.09.2019

MODEL GOSPODARCZY PIS: WIĘKSZA INNOWACYJNOŚĆ I PAŃSTWO PO STRONIE PRZEDSIĘBIORCÓW

10 września, Premier Mateusz Morawiecki odwiedził prężnie rozwijający się Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Agros Nova w Łowiczu. Spotkanie było okazją do omówienia planowanych zmian w modelu gospodarczym, w tym zwiększenie płac minimalnych. Premier złożył też ważną deklarację…
11.09.2019

200 nowych karetek. Rusza program wymiany ambulansów

Ministerstwo Zdrowia realizuje kolejny etap reformy ratownictwa medycznego. Na polskich drogach pojawi się 200 nowych karetek, które uratują zdrowie i życie kolejnych Polaków.