Aktualności

03.07.2019

Rusza rozszerzony program Rodzina 500 Plus. Można już składać wnioski

Cieszę się, że możemy rozpocząć drugą fazę programu Rodzina 500 Plus, z którego środki będzie mogło otrzymać każde dziecko. To ważny impuls do poprawy życia wielu rodzin. Pomoc dzieciom to wspaniała inwestycja, najlepsza dla naszego narodu – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji akcji informacyjnej Rodzina 500 Plus.

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jest to 6 tys. zł rocznie na wsparcie potrzeb rodziny. – To projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni, a zarazem szczęśliwi, że możemy dołożyć tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin – oznajmił.

Podkreślił także, że już teraz widać, iż w naszym kraju rodzi się coraz więcej dzieci, a państwo chce wspierać rodziny.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wnioski można składać online już od 1 lipca –za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, a także Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Jak przekonuje resort, nowy formularz-wniosek liczy jedynie dwie kartki i jest bardzo prosty do wypełnienia. Z kolei od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej(w urzędzie lub za pośrednictwem poczty).

Wart dodać, że z szacunków resortu wynika, że do tej pory ze świadczenia Rodzina 500 Plus korzystało ok. 3,65 mln dzieci. Od 1 lipca 2019 r. liczba ta wzrośnie do 6,8 mln. To dodatkowe 2 mln dzieci objętych świadczeniem i realna pomoc dla łącznie 4,4 mln rodzin.


 

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.