Aktualności

03.07.2019

Rusza rozszerzony program Rodzina 500 Plus. Można już składać wnioski

Cieszę się, że możemy rozpocząć drugą fazę programu Rodzina 500 Plus, z którego środki będzie mogło otrzymać każde dziecko. To ważny impuls do poprawy życia wielu rodzin. Pomoc dzieciom to wspaniała inwestycja, najlepsza dla naszego narodu – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji akcji informacyjnej Rodzina 500 Plus.

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jest to 6 tys. zł rocznie na wsparcie potrzeb rodziny. – To projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni, a zarazem szczęśliwi, że możemy dołożyć tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin – oznajmił.

Podkreślił także, że już teraz widać, iż w naszym kraju rodzi się coraz więcej dzieci, a państwo chce wspierać rodziny.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wnioski można składać online już od 1 lipca –za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, a także Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Jak przekonuje resort, nowy formularz-wniosek liczy jedynie dwie kartki i jest bardzo prosty do wypełnienia. Z kolei od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej(w urzędzie lub za pośrednictwem poczty).

Wart dodać, że z szacunków resortu wynika, że do tej pory ze świadczenia Rodzina 500 Plus korzystało ok. 3,65 mln dzieci. Od 1 lipca 2019 r. liczba ta wzrośnie do 6,8 mln. To dodatkowe 2 mln dzieci objętych świadczeniem i realna pomoc dla łącznie 4,4 mln rodzin.


 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.