Aktualności

08.07.2019

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości „Myśląca Polska”: Dobry czas Polski i Polaków musi trwać

Dobra zmiana musi być kontynuowana. Ze wszystkich stron słyszeliśmy, że „nie ma i nie będzie”. Dziś wiemy, że można wygrać i można zrobić wiele dla Polski – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska” w Katowicach.   

Nie można uronić niczego, co zostało już przekazane społeczeństwu. Dobry czas Polski i Polaków musi trwać, bo Polska jest dla nas wielką wartością. Warto być Polakiem – dodał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że celem konwencji jest to, aby wspólna praca jeszcze lepiej służyła Polsce i Polakom. – Należy zrobić wszystko, aby za 4 lata Polacy mogli powiedzieć, że nasza partia jest wiarygodna. Polska silna i życzliwa wobec swoich obywateli może odnosić sukcesy i właśnie taką Polskę chcemy budować – powiedział.  

Z kolei Przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin przypomniał, że przez 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, miliony polskich rodzin odzyskało poczucie godności. – To czas, w którym Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie. Przed nami wiele kolejnych wyzwań, które tutaj, w Katowicach, chcemy zdefiniować i wyznaczyć ścieżki rozwoju – oznajmił.

Zaznaczył, że program Zjednoczonej Prawicy jest programem ambitnej Polski, „zapraszając do budowania takiej Polski wszystkich Polaków”. Przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, iż „dobra zmiana” to nie tylko nazwa, a rzeczywiste działania. – Nasz program realizacji marzeń Polaków, wsparcia dla rodziny spotyka się z wielką akceptacją. Możemy realizować te zobowiązania dzięki sprawności funkcjonowania państwa. Nasza wspólna praca ma służyć obronie polskich rodzin i polskich wartości. Musimy być nowocześni, ale szanować polskie tradycje – podsumował.

Więcej na stronie: http://pis.org.pl/aktualnosci 


 

powrót do góry

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W minioną sobotę, Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w jesiennych wyborach do Sejmu. On sam stanie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował, że w Rybniku to Bolesław Piecha otworzy listę wyborczą PiS.
15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.
12.07.2019

Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania opłat od rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom w szpitalu. To samo dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych.