Aktualności

15.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia – 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych

– Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia w wysokości 500 złotych miesięcznie dla osób niepełnosprawnych. Siła państwa polskiego musi być mierzona nie tylko tym, jak rośnie polska gospodarka, ale także tym, jak traktujemy naszych rodaków – powiedział Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rady Ministrów.

Szef rządu dodał, że „odpowiedzialny rozwój, to rozwój, który nikogo nie pozostawia w tyle”. – Z dumą mogę powiedzieć, że zakładany pierwotnie program dla osób potrzebujących uległ rozszerzeniu. Chcemy, aby wraz ze wzrostem polskiej gospodarki, poprawiał się los wszystkich Polaków, a nowe świadczenie obowiązywało od października tego roku – oznajmił.

Świadczenie uzupełniające skierowane jest do osób, które ukończyły 18 lat, niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Dodatek w wysokości 500 zł będzie zależał od wysokości pobieranego świadczenia, np. emerytury lub renty. Nie będzie opodatkowany ani nie będzie pobierana od niego składka na ubezpieczenie zdrowotne. Świadczenie będzie przyznawał ZUS, KRUS, Zakład Emerytalno-Rentowy albo inny organ emerytalno-rentowy.

Premier zaznaczył, że ten projekt to część pakietu „Dostępność Plus” dotycząca likwidacji barier, pomocy w opiece tych osób i możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na leki.
Zapowiedział, że środki na świadczenia będą pochodziły z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.