Aktualności

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W poniedziałek, 15 lipca odbyła się konferencja prasowa, na której Bolesław Piecha oficjalnie poinformował, że zdecydował się kandydować w nadchodzących wyborach.

– Wierzę, że droga, którą idzie Prawo i Sprawiedliwość to droga dobrej zmiany, równości i lepszego życia dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla uprzywilejowanych – w dużej mierze właśnie to wpłynęło na moją decyzję – mówi Bolesław Piecha.

– Zdecydowałem się kandydować również dlatego, że posiadam doświadczenie, które chcę jeszcze wykorzystać. Jak wiecie Państwo, przez ostatnie lata byłem parlamentarzystą w kraju jak i w Unii Europejskiej, gdzie zajmowałem się przede wszystkim sprawami związanymi z ochroną zdrowia, co chciałbym kontynuować. Ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia w tym właśnie aspekcie, szczególnie skrócenie „kolejek” do lekarzy specjalistów – dodaje.

W trakcie konferencji Bolesław Piecha zaznaczył, że jednym z kluczowych elementów, w których doświadczenie europarlamentarne jest niezbędne, to ochrona środowiska, jakże ważna w naszym regionie. – Otrzymałem zapewnienie, że poza wspierającym punktem miejskim w sprawie programu „Czyste Powietrze”, może zostać uruchomiony również punkt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, gdzie będą zasiadali eksperci. Chciałbym, aby w sprawie ciepła systemowego w Rybniku władze miasta bardziej niż dotychczas współpracowały z Ministerstwem Energii – poinformował.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.