Aktualności

15.07.2019

Bolesław Piecha będzie otwierał listę wyborczą PiS w wyborach do Sejmu

W poniedziałek, 15 lipca odbyła się konferencja prasowa, na której Bolesław Piecha oficjalnie poinformował, że zdecydował się kandydować w nadchodzących wyborach.

– Wierzę, że droga, którą idzie Prawo i Sprawiedliwość to droga dobrej zmiany, równości i lepszego życia dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla uprzywilejowanych – w dużej mierze właśnie to wpłynęło na moją decyzję – mówi Bolesław Piecha.

– Zdecydowałem się kandydować również dlatego, że posiadam doświadczenie, które chcę jeszcze wykorzystać. Jak wiecie Państwo, przez ostatnie lata byłem parlamentarzystą w kraju jak i w Unii Europejskiej, gdzie zajmowałem się przede wszystkim sprawami związanymi z ochroną zdrowia, co chciałbym kontynuować. Ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia w tym właśnie aspekcie, szczególnie skrócenie „kolejek” do lekarzy specjalistów – dodaje.

W trakcie konferencji Bolesław Piecha zaznaczył, że jednym z kluczowych elementów, w których doświadczenie europarlamentarne jest niezbędne, to ochrona środowiska, jakże ważna w naszym regionie. – Otrzymałem zapewnienie, że poza wspierającym punktem miejskim w sprawie programu „Czyste Powietrze”, może zostać uruchomiony również punkt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, gdzie będą zasiadali eksperci. Chciałbym, aby w sprawie ciepła systemowego w Rybniku władze miasta bardziej niż dotychczas współpracowały z Ministerstwem Energii – poinformował.
 

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.