Aktualności

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

Poniedziałek, 22 lipca był bardzo istotnym dniem dla wszystkich pracowników i firm współpracujących z Zakładami Mechanicznymi Bumar-Łąbędy w Gliwicach. Warta blisko 2 miliardy umowa na modernizację w gliwickich zakładach czołgów T-72 daje gwarancję, że przez najbliższe lata ten zasłużony dla polskiego przemysłu zbrojeniowego zakład zapewni stabilność miejsc pracy.

Udało się dopiąć umowę, która daje możliwość rozwijania naszych umiejętności oraz utrzymania miejsc pracy dla ponad 1000 pracowników – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach podczas uroczystego podpisania umowy na remont i modyfikację czołgów T-72.

–  Ten kontrakt, który opiewa na kwotę 1,75 mld zł na najbliższe sześć lat daje miejsca pracy, pozwala też budować specjalizacje oraz kompetencje pomiędzy pracownikami zakładów, ale także we współpracy z naszymi ośrodkami akademickimi, naukowymi z naszą armią. Pozwala wierzyć w to, że wchodząc powoli w trzecią dekadę XXI wieku nasza armia rzeczywiście będzie coraz lepiej uzbrojona, coraz bardziej zdolna do samodzielnej, oczywiście w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, obrony naszego terytorium – mówił Premier.

Dodał, że mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii.
Relacja z wizyty tutaj: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-odbudowujemy-potencjal-polskiej-armii.html

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.