Aktualności

24.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki: To kolejny milowy krok w odbudowywaniu polskiej armii

Poniedziałek, 22 lipca był bardzo istotnym dniem dla wszystkich pracowników i firm współpracujących z Zakładami Mechanicznymi Bumar-Łąbędy w Gliwicach. Warta blisko 2 miliardy umowa na modernizację w gliwickich zakładach czołgów T-72 daje gwarancję, że przez najbliższe lata ten zasłużony dla polskiego przemysłu zbrojeniowego zakład zapewni stabilność miejsc pracy.

Udało się dopiąć umowę, która daje możliwość rozwijania naszych umiejętności oraz utrzymania miejsc pracy dla ponad 1000 pracowników – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach podczas uroczystego podpisania umowy na remont i modyfikację czołgów T-72.

–  Ten kontrakt, który opiewa na kwotę 1,75 mld zł na najbliższe sześć lat daje miejsca pracy, pozwala też budować specjalizacje oraz kompetencje pomiędzy pracownikami zakładów, ale także we współpracy z naszymi ośrodkami akademickimi, naukowymi z naszą armią. Pozwala wierzyć w to, że wchodząc powoli w trzecią dekadę XXI wieku nasza armia rzeczywiście będzie coraz lepiej uzbrojona, coraz bardziej zdolna do samodzielnej, oczywiście w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, obrony naszego terytorium – mówił Premier.

Dodał, że mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii.
Relacja z wizyty tutaj: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-odbudowujemy-potencjal-polskiej-armii.html

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.