Aktualności

10.09.2019

Jarosław Kaczyński: proponujemy wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników

Jak zapowiada Prezes Jarosław Kaczyński, z końcem 2020 roku wartość minimalna wynagrodzenia wynosić będzie 3000 zł, 3 lata później wzrośnie o tysiąc złotych. Większa płaca obejmie także rolników mogących liczyć na pełne dopłaty do hektara oraz dużej części emerytów, którym w 2021 roku zostaną przyznane dwie „trzynastki”.

Program partii zakłada realny dobrobyt Polaków, który jest możliwy dzięki wzrostom płac i dochodów społeczeństwa. To także szansa na prawdziwie europejski poziom życia.

Państwo polskie jako instytucja szeroko rozumianego bezpieczeństwa walczy o godne życie człowieka, dlatego przedstawione plany rządu PiS mają na celu przede wszystkim zwiększenie poziomu równości wśród Polaków.

– Człowiek musi mieć prawo do wolności, działania i współdecydowania – podkreślał Jarosław Kaczyński, który w dalszej części swojej wypowiedzi poświęcił wiele uwagi pojęciu Solidarności.

Po tzw. „Hat-tricku” wyborczym Prezesa głos zabrała Beata Szydło, gwarantując, że przedstawione obietnice zostaną zrealizowane, tak jak wcześniejsze propozycje Prawa i Sprawiedliwości, a zmiany programowe pozwolą prężnie rozwijać się polskiej gospodarki. Przyszłość Polski europarlamentarzystka upatruje w najmłodszym pokoleniu, dlatego w jej przekonaniu tak ważna staje się kontynuacja wsparcia rządu dla polskich rodzin.


powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.