Aktualności

10.09.2019

Jarosław Kaczyński: proponujemy wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników

Jak zapowiada Prezes Jarosław Kaczyński, z końcem 2020 roku wartość minimalna wynagrodzenia wynosić będzie 3000 zł, 3 lata później wzrośnie o tysiąc złotych. Większa płaca obejmie także rolników mogących liczyć na pełne dopłaty do hektara oraz dużej części emerytów, którym w 2021 roku zostaną przyznane dwie „trzynastki”.

Program partii zakłada realny dobrobyt Polaków, który jest możliwy dzięki wzrostom płac i dochodów społeczeństwa. To także szansa na prawdziwie europejski poziom życia.

Państwo polskie jako instytucja szeroko rozumianego bezpieczeństwa walczy o godne życie człowieka, dlatego przedstawione plany rządu PiS mają na celu przede wszystkim zwiększenie poziomu równości wśród Polaków.

– Człowiek musi mieć prawo do wolności, działania i współdecydowania – podkreślał Jarosław Kaczyński, który w dalszej części swojej wypowiedzi poświęcił wiele uwagi pojęciu Solidarności.

Po tzw. „Hat-tricku” wyborczym Prezesa głos zabrała Beata Szydło, gwarantując, że przedstawione obietnice zostaną zrealizowane, tak jak wcześniejsze propozycje Prawa i Sprawiedliwości, a zmiany programowe pozwolą prężnie rozwijać się polskiej gospodarki. Przyszłość Polski europarlamentarzystka upatruje w najmłodszym pokoleniu, dlatego w jej przekonaniu tak ważna staje się kontynuacja wsparcia rządu dla polskich rodzin.


powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.