Aktualności

11.09.2019

200 nowych karetek. Rusza program wymiany ambulansów

1 kwietnia 2019 utworzono Państwowe Ratownictwo Medyczne. W 2018 roku przeprowadzono akcję pt.: „Wspieramy SOR-y”, która polegała na uruchomieniu 100 oddziałów ratunkowych z nowym, potrzebnym sprzętem. Czas ruszyć dalej! Przed nami kolejny etap ratowania życia!

30 sierpnia Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim, Waldemarem Kraską – sekretarzem stanu i Pełnomocnikiem Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Januszem Cieszyńskim – podsekretarzem stanu. Tematem rozmów był program wymiany ambulansów na terenie całej Polski.

Inicjatywa Ministerstwa Zdrowia jest konieczna – potwierdzają to statystyki. Potrzebujący wzywają karetki 3,2 mln razy / rok. Pośpiech, trudne warunki drogowe pogodowe i jeden cel: ludzkie życie – to wszystko sprawia, że pojazdy narażone są na szybsze zużycie i częstsze uszkodzenia. Reguła mówi, że po 5 latach użytkowania każda karetka powinna zostać wymieniona – powinna… Dziś co trzecia jeździ ponad 6 lat. Trzeba reagować, by pomóc jak największej liczbie Polaków.

Wymiana ambulansów sprawi, że średni wiek pojazdów obniży się o 30 miesięcy. Budżet na wspomnianą reformę ratownictwa medycznego wyniesie 400 tysięcy złotych. Z kolei budżet programu zaplanowany na rok 2019 sięga 80 milionów.

- To ogromny zastrzyk wsparcia dla państwowego ratownictwa medycznego, dla polskich pacjentów, dla polskich samorządów – dla polskich gmin, polskich powiatów i województw. Cieszę się, że możemy to ogłosić, że możemy z tym programem ruszyć i jak najszybciej będziemy podpisywali umowy z beneficjentami – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Podpisywanie umów w ramach programu odbędzie się jeszcze we wrześniu i w październiku tego roku.

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.