Aktualności

04.05.2015

Andrzej Duda w Rybniku

1 maja do Rybnika przyjechał kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Wraz z politykiem Prawa i Sprawiedliwości na rynku pojawiło się kilkaset osób, które postanowiły wesprzeć kandydata na ostatniej prostej przed wyborami.

Na spotkanie z mieszkańcami regionu Andrzej Duda przyjechał tzw. „Dudabusem”. Podniosłym momentem wizyty kandydata było odśpiewanie hymnu narodowego w momencie, gdy ten pojawił się na scenie. Nie zabrakło też  wspierających kandydaturę okrzyków wyborców, biało-czerwonych flag, transparentów i przemówienia polityka.

„Bardzo się cieszę, że jestem tutaj, w Rybniku, na Śląsku, właśnie 1 maja. W dniu, który jest Świętem Pracy (…). W miejscu, które wszystkim Polakom kojarzy się z ciężką pracą, z polskim przemysłem, z tym, co powinno być naszą siłą. Z kopalniami, z wydobyciem węgla – naszego rodzimego surowca (…). Polska potrzebuje dzisiaj miejsc pracy. Ludzie w Polsce potrzebują odzyskać godność. Zwłaszcza ci, którzy pracy nie mają (…). Jeżeli my nie naprawimy Polski, to młodzi będą nadal wyjeżdżali”. - mówił podczas wizyty Andrzej Duda.

Kandydat odniósł się też krytycznie do polityki obecnego Prezydenta RP: „Tę politykę trzeba zmienić. Trzeba przywrócić poprzedni wiek emerytalny. Trzeba pomóc młodym rodzinom (…). Do tego jest potrzebna aktywna polityka. Rzeczywiście prorodzinna. Rzeczywiście propaństwowa, prospołeczna. I taką politykę powinien realizować Prezydent Rzeczypospolitej”.

Po kilkunastominutowym przemówieniu polityka głos zabrał znany tenor - Adam Sobierajski, który zaśpiewał Nessum Dorma – aria Kalafa. Podczas wizyty w Rybniku kandydat na najważniejszy urząd w Polsce rozdał swoim sympatykom kilkadziesiąt autografów, a następnie wyruszył w dalszą, kampanijną podróż.

„Jedynie Andrzej Duda może zagwarantować wdrożenie pozytywnych zmian w Polsce. Jego prezydentura jest właściwą alternatywą dla szkodliwych dla Polaków działań Bronisława Komorowskiego, wśród których można wyróżnić podpisanie ustawy podnoszącej wiek emerytalny Polaków czy przyczynienie się do zwiększenia podatków. Popieram kandydaturę Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Zachęcam Państwa do udziału w wyborach, 10 maja 2015 roku i zagłosowania na tego kandydata" - powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego - Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.