Aktualności

12.09.2019

MODEL GOSPODARCZY PIS: WIĘKSZA INNOWACYJNOŚĆ I PAŃSTWO PO STRONIE PRZEDSIĘBIORCÓW

Podczas wizyty w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Agros Nova w Łowiczu, podkreślił, że jest to przykład firmy, która stawia na dobrą jakość produktów, co m.in. pozwala konkurować z największymi na świecie producentami.

– Gratuluję i cieszę się, że mamy przykłady takich polskich firm, które (…) są już czempionami środkowo-europejskimi, a stają się czempionami europejskimi. To wielki sukces ostatnich 30 lat. – dodał szef rządu.

W trakcie spotkania Mateusz Morawiecki przedstawił planowane zmiany modelu gospodarczego. Zapowiedział finansową ulgę dla firm – podniesienie limitu obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego do kwoty 2 milionów euro.

– To są pomysły na przyszłość, ale już teraz to, co obiecałem, zostanie wdrożone – mianowicie zwiększenie obrotów firm, które będą mogły się rozliczać z fiskusem poprzez ryczałt. Ten ryczałt jest na różnym poziomie (…) w zależności od branży. – oznajmił.

Jak podkreśla premier, model gospodarczy oparty o „tanią pracę” nie działa. W taki sposób z pewnością nie osiągniemy europejskiego poziomu. Rozwiązaniem, które wskazał, jest połączenie ulg dla małych i średnich firm z przeszkoleniem i odpowiednim wynagrodzeniem dla pracownika. To droga do innowacyjności i sukcesu pracownika i pracodawcy.

Premier zwrócił również uwagę na zagranicznych przedsiębiorców, którzy przyjeżdżają do Polski, by zakładać swoje firmy. Zaznaczył, że przekonuje ich niski podatek oraz tzw. mała działalność gospodarcza, gdzie przedsiębiorcy przez 6 miesięcy nie płacą ZUS-u.

– Tworzymy coraz lepsze warunki do rozwoju i prowadzenia działalności gospodarczej – zadeklarował Premier.

Potwierdzeniem jego słów są Konstytucja Biznesu, która wprowadza cyfryzację dokumentów i zwalnia 6 mln pracowników ze szkoleń BHP, przeprowadzając je tam, gdzie jest to potrzebne, a także zmniejszenie podatku CIT dla 93% podatników.

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.