Aktualności

18.09.2019

Czas na Polskę w jej najlepszym wydaniu. Czas na państwo dobrobytu

- Polska ku której dążymy to Polska zamożna, silna, bezpieczna, sprawiedliwa, a przede wszystkim naprawdę wolna – powiedział Jarosław Kaczyński w trakcie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy.

Podczas spotkań z wyborcami, Prezes PiS przypomniał składane przed laty obietnice partii, udowadniając, że wszystkie z nich zostały spełnione. Wymienił m.in. rozwój polityki społecznej na rzecz rodzin, seniorów i niepełnosprawnych. Program 500+, obniżenie wieku emerytalnego i podwyżka najniższych emerytur to nic innego jak dotrzymanie słowa. Poprzez budowanie sojuszy i zwiększenie nakładu na obronność, Prawo i Sprawiedliwość spełniło także obietnicę wzmożonego bezpieczeństwa militarnego w Polsce.

Z kolei w trakcie konwencji w Staszowie premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w 2019 roku, po raz pierwszy od 30 lat, bezrobocie w Polsce będzie niższe niż wzrost gospodarczy.

Według Jarosława Kaczyńskiego kluczową kwestię obecnego programu stanowi „polska wersja państwa dobrobytu”. Umożliwi to kontynuacja programu 500+, 13sta i 14sta emerytura, dotacje unijne dla rolników i podwyżka płacy minimalnej. 

Planowane działania PiS uwzględniają także dobro przedsiębiorców. Rząd dąży do ułatwienia prowadzenia małych i średnich firm, m.in. poprzez ZUS wyliczany na podstawie dochodu oraz podniesienie ryczałtu.

- Nasza polityka przynosi efekty, jest prowadzona ostrożnie i racjonalnie. Łączy ona wysiłek w sferze społecznej z opanowaniem finansów publicznych – powiedział Jarosław Kaczyński, zwracając się do mieszkańców Wałbrzycha.

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

W poniedziałek, 7 października na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o dostępnym poradniku dedykowanym farmaceutom i innym pracownikom medycznym. Dokument wyjaśnia, jak działa e-recepta, a także to, w jaki sposób można ją realizować.