Aktualności

18.09.2019

Czas na Polskę w jej najlepszym wydaniu. Czas na państwo dobrobytu

- Polska ku której dążymy to Polska zamożna, silna, bezpieczna, sprawiedliwa, a przede wszystkim naprawdę wolna – powiedział Jarosław Kaczyński w trakcie Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy.

Podczas spotkań z wyborcami, Prezes PiS przypomniał składane przed laty obietnice partii, udowadniając, że wszystkie z nich zostały spełnione. Wymienił m.in. rozwój polityki społecznej na rzecz rodzin, seniorów i niepełnosprawnych. Program 500+, obniżenie wieku emerytalnego i podwyżka najniższych emerytur to nic innego jak dotrzymanie słowa. Poprzez budowanie sojuszy i zwiększenie nakładu na obronność, Prawo i Sprawiedliwość spełniło także obietnicę wzmożonego bezpieczeństwa militarnego w Polsce.

Z kolei w trakcie konwencji w Staszowie premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w 2019 roku, po raz pierwszy od 30 lat, bezrobocie w Polsce będzie niższe niż wzrost gospodarczy.

Według Jarosława Kaczyńskiego kluczową kwestię obecnego programu stanowi „polska wersja państwa dobrobytu”. Umożliwi to kontynuacja programu 500+, 13sta i 14sta emerytura, dotacje unijne dla rolników i podwyżka płacy minimalnej. 

Planowane działania PiS uwzględniają także dobro przedsiębiorców. Rząd dąży do ułatwienia prowadzenia małych i średnich firm, m.in. poprzez ZUS wyliczany na podstawie dochodu oraz podniesienie ryczałtu.

- Nasza polityka przynosi efekty, jest prowadzona ostrożnie i racjonalnie. Łączy ona wysiłek w sferze społecznej z opanowaniem finansów publicznych – powiedział Jarosław Kaczyński, zwracając się do mieszkańców Wałbrzycha.

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.