Aktualności

02.10.2019

Mateusz Morawiecki: Proponujemy zdrowo rozumianą normalność

Normalność to życie polskich rodzin na poziomie, dobra praca, coraz lepsza płaca, wyraźnie poprawiająca się infrastruktura lokalna oraz bezpieczeństwo – tłumaczył Premier Mateusz Morawiecki.

Przykładem programu, który tę normalność umożliwia, jest „Rodzina 500+”. Podczas wizyty w Nidzicy Mateusz Morawiecki pozwolił spojrzeć na wspomniany program społeczny z nieco innej perspektywy. Jego świetność, kontynuacja i powodzenie to przede wszystkim umiejętność zarządzania finansami publicznymi przez partię rządzącą.

Tylko my jesteśmy gwarancją tego, że nasze programy zostaną utrzymane – kontynuował.
Podczas przedwyborczych spotkań z mieszkańcami Polski, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości niejednokrotnie przypominali, jak złożone przed laty obietnice zostały spełnione i wdrożone w życie.

– Głoszone przez PiS zmiany to świadomy proces, który wymaga kilku lat. Co ważne, fundamentalne wartości, jakie wyznaje Prawo i Sprawiedliwość są bliskie nam, mieszkańcom Śląska. To zobowiązuje. Etos każdego Ślązaka zawiera święte i nienaruszalne wartości takie, jak rodzina, czy praca, dlatego tak ważna jest kontynuacja  realizowanych przez PiS programów – komentuje Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.