Aktualności

10.10.2019

E-ułatwienia dla pacjentów w całej Polsce – Ministerstwo Zdrowia usprawnia elektronizację procesu wystawiania i realizacji recept

E-recepta, jak i Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to przełom w historii pacjenta trwający od początku tego roku. Gwarantuje milion Polaków szybsze i łatwiejsze leczenie.
 
Korzystając z IKP, mamy wgląd w historię naszych chorób od 2008 roku. Chorując przewlekle, nie musimy każdego miesiąca odwiedzać lekarza. Otrzymujemy e-receptę bez wizyty w gabinecie – o ile uzgodnimy to z lekarzem prowadzącym.
 
Receptę otrzymamy na maila lub w SMSie, dzięki czemu nie będzie problemu z odczytaniem przepisanego leku, zgubieniem dokumentu. Co ważne e-recepta uwzględnia dawkowanie leku. E-receptę zrealizujemy na terenie całej Polski.
 
Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, poradnik dla pracowników medycznych będzie na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o odpowiedzi na nowe pytania.
 
Jak korzystać z e-recept? Dla przypomnienia: wystarczy zalogować się na www.pacjent.gov.pl
 
Co ważne dla rodzin:
 
- poprzez IKP każdy rodzic może śledzić historię chorób swoich dzieci do momentu uzyskania przez nich pełnoletności.
 
- istnieje możliwość udostępnienia współmałżonką lub innym ważnym osobom historii swoich chorób oraz przepisanych leków.
 

powrót do góry

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

43,59% – Polaków zagłosowało na PiS. Lokalnie: Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48,28% poparcia w okręgu rybnickim, dzięki temu 5 z 9 mandatów należy do naszej partii. Przez kolejne 4 lata możemy kontynuować Dobrą Zmianę w Polsce. Jestem szczęśliwy.
15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Polacy zadecydowali – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Prawo i Sprawiedliwość zyskało 43,59% poparcia. Głos zabrało 61,74% obywateli uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
09.10.2019

Nowa „piątka PiS” na 100 pierwszych dni rządów. Co zyskają obywatele?

Podczas briefingu prasowego Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z Premierem Mateuszem Morawieckim omówili ustawy i programy rządowe, które zostaną uchwalone lub przyjęte w czasie pierwszych stu dni nowego rządu. Co zyskają obywatele?