Aktualności

15.10.2019

Zwyciężyliśmy! Dziękujemy!

Zaczynamy nowy etap. Mam nadzieję, że będzie zakończony jeszcze większym sukcesem – oznajmił Jarosław Kaczyński.
Wygrane wybory to kolejny etap wzmożonej pracy PiS-u, który zapowiedział 5 kluczowych udogodnień:
  • 13 i 14 emerytura,
  • Budowa 100 obwodnic na terenie Polski,
  • Mały ZUS,
  • Pakiet badań kontrolnych,
  • Równe dopłaty dla Rolników.
Powyższe obietnice mają 1 nadrzędny cel – ulepszyć życie Polaków, podnieść jego standard na miarę europejskiej jakości życia.
Poprzednie 4 lata działań Prawa i Sprawiedliwości obfitowały w potrzebne programy społeczne, które zostały zapowiedziane i spełnione: „Rodzina 500+”, „Dostępność+”, „Senior+”, „75+” itp.  

Myślę, że udało nam się, dzięki takim programom jak np. "500 plus" dać nie tylko wsparcie materialne wielu polskim rodzinom, nie tylko pomóc tam, gdzie była wielka bieda i ubóstwo, ale pokazać nową perspektywę spojrzenia na rodzinę – podkreśliła Beata Szydło podczas jednego ze spotkań wyborczych.

Najbliższe 4 lata oznaczają dla nas kontynuację programów społecznych wraz ze wdrażaniem wspomnianej Piątki PiS. Co ważne, przedstawiciele zwycięskiej partii zapowiadają długofalowe cele, które wymagają procesów, dlatego 14-sta emerytura zaplanowana jest na rok 2020.

–  Długofalowa strategia i wizja rozwoju – to świadczy o sprawnym państwie. My, PiS, mamy strategię i wizję – podkreśliła Beata Szydło podczas Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz zjednoczonej prawicy „Myśląc Polska”.

Podczas wieczoru wyborczego Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim Polakom za udział w wyborach, dodając, że zwycięstwo PiS to jednocześnie „ogromny społeczny mandat”.
 

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.