Aktualności

15.10.2019

Bolesław Piecha: Będę pracował na rzecz wyborców!

Jestem wdzięczny za tak dużą frekwencję podczas tych wyborów. Dziękuję za zaufanie, tym, którzy zdecydowali oddać na mnie głos. Objęcie po raz kolejny stanowiska posła to dla mnie ogromne zobowiązanie.

Gratuluję pozostałym zwycięzcom – Teresie Glenc, Michałowi Wosiowi, Adamowi Gawędzie oraz Grzegorzowi Matusiakowi. Gratuluję także moim rywalom z Koalicji Obywatelskiej: Markowi Krząkale, Gabrieli Lenartowicz oraz Krzysztofowi Gadomskiemu, a także Maciejowi Kopcowi z Lewicy.

Składam także wyrazy szacunku i uznania dla senatorów z naszego okręgu, którzy wygrali tegoroczne wybory: Ewa Gawęda i Wojciech Piecha.
Przez lata pracy w parlamencie europejskim, sejmie oraz senacie zdobyłem zarówno doświadczenie, jak i międzynarodowy autorytet, który dziś umożliwia mi większą skuteczność planowanych działań.

PiS deklaruje przeznaczenie 2 mld złotych na rzecz funduszu modernizacji placówek służby zdrowia. Pragnę powtórzyć, że moim zadaniem jest zawalczyć o to, by z 2 mld potrzebna suma przypadła naszym, śląskim placówkom!

Ale zdrowie to coś więcej niż szpitale i placówki. Moi wyborcy mogą także liczyć na to, że będę kontynuował antysmogowe działania – walczę przede wszystkim na rzecz polskich rodzin.

Jeszcze raz dziękuję za Państwa głosy!

Bolesław Piecha

powrót do góry

29.10.2019

76 nowych pozycji na liście leków refundowanych

23 października ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w związku z poszerzonym wykazem leków refundowanych. Od 1 listopada tego roku, ceny 631 produktów leczniczych wydawanych na receptę będą niższe. Zyskają pacjenci zmagający się z chorobą Leśnikowskiego-Crohna, rakiem jelita grubego, cukrzycą, czy stwardnieniem rozsianym.
23.10.2019

Zawarto nowe porozumienia w sprawie Brexitu. Co to oznacza?

17 października, w Brukseli rozpoczęło się 2-dniowe posiedzenie liderów UE w sprawie Wielkiej Brytanii. Według komentatorów była to „ostatnia szansa” na uzyskanie porozumienia, które umożliwi Zjednoczonemu Królestwu opuścić UE 31 października. Za sprawą poprawki posła Olivera Letwina, zostało to odroczone.
23.10.2019

Inspekcja handlowa przejmuje dowodzenie – trwa walka o zdrowie Polaków!

16 października Sejm zatwierdził dwie nowelizacje ustaw – o inspekcji handlowej i prawie ochrony środowiska. Aktualizacje oczekują na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. W świetle nowego prawa Inspekcja Handlowa wymierzy kary pieniężne jednostkom odpowiedzialnym za sprzedaż i dystrybucję kotłów, które nie spełniają wymogów unijnych.